Do soutěže se přihlásilo s 28 snímky 24 autorů z Hradce Králové, Pardubic, Náchoda, Rychnova nad Kněžnou, Police nad Metují, Opočna, Doudleb, Černíkovic, Police nad Metují, Hronova, Nové Paky a Vysokova. Ke zhlédnutí byly dokumenty, hrané filmy, experimenty, videoklipy a reportáže.

Soutěž měla dvě části. Nejprve se ve dvou blocích promítalo osmnáct snímků, po nichž odborná porota hodnotila příspěvky na rozborovém semináři. Posléze program přinesl deset snímků ve dvou blocích a dá se říci, že zde se do puntíku vyplnilo staré přísloví „to nejlepší na konec".

Tvůrci mohli těžit z kritických postřehů a připomínek porotců, kterými letos byli Richard Řeřicha - kameraman a režisér, který byl dvakrát nominován na Českého lva, Petr Bělík - režisér televizních pořadů a Silvie Dymáková - dokumentaristka. Ta vysoce hodnotila především dva snímky: Harmonie života Radka Hochmana (dokument o akademickém sochaři Petru Novákovi z Josefova) a hraný snímek Pomsta od teprve šestnáctiletého Davida Baldy. Ty by se svými kvalitami rozhodně neztratily v hlavním vysílacím čase České televize.

Cenu diváků si odvezl snímek Jiřího Horáka Hájovna U Dvou šraňků. Cenu za kameru vyhrál snímek Efima Groutskije Rusák. A hlavní cenu hejtmana Královéhradeckého kraje si odvezl již zmíněný dokument Harmonie života.

Celou akci zorganizoval Ondřej Krejcar z Impulsu Hradec Králové ve spolupráci s ředitelem novoměstského Kina 70 Jaroslavem Červinkou. Porota zhodnotila akci jako nejlépe zorganizovaný amatérský festival v České republice.

Vítek Formánek, Eva Csölleová