Oblíbený cíl turistů se tím ale dalším návštěvníkům neuzavře. Otevřen zůstane až do konce září, a pokud to počasí dovolí i v říjnu. Připraveny jsou ještě dvě velké akce - Švestkobraní v polovině září a už tradiční a oblíbený Bramborák, který o posledním zářijovém víkendu sezonu zakončí, řekla manažerka areálu Monika Slezáková.

Sedmihektarový přírodní areál Šťastná země vznikl v Českém ráji před čtyřmi lety. Otevřen je od května do října, loni ho navštívilo 50.000 lidí a podle Slezákové bude zřejmě letos návštěvnost ještě vyšší. Ve všední dny do areálu míří kolem 500 až 1200 lidí, na oblíbené akce, jako je Slamák nebo Rajčatová bitva, ale přišly letos tisíce lidí.

Areál je určen hlavně dětem, na které čeká asi 90 atrakcí, třeba dřevěný hrad - napodobenina Hrubé Skály, houpačky, klouzačky a prolézačky. Zájem je hlavně o nové vzduchové trampolíny, na kterých vydrží skákat děti i dospělí až do úplného vyčerpání. "Slabinou areálu je zatím hlavně občerstvení, které při větších akcích nápor návštěvníků nezvládá," připustila Slezáková. Také sortiment nabízených jídel je podle ní omezený.

V budoucnu by se podle ní ale mělo v areálu hodně změnit. "Připravujeme projekt přestavby statku, který je ve vstupní části, vzniknout by tam měly dvě restaurace a také malý penzion," popsala záměr manažerka areálu. Objekt by měl podle ní také nabídnou prostor pro akce za nepříznivého počasí. "Čekáme na výzvu z operačních programů, na rekonstrukci chceme získat dotaci z evropských fondů," vysvětlila Slezáková.

Provozovatelé plánují také výstavbu bobové dráhy a do budoucna chtějí vybudovat i nějaké osvěžení v podobě vodních prvků s tobogany, které zatím v areálu chybí. "Uvědomujeme si také, že areál potřebuje zastínění, a proto bychom tu chtěli vysadit nějaké vzrostlejší stromy," dodala Slezáková. Už v příštím roce by se měli návštěvníci dočkat také většího množství suvenýrů a pohlednic, zatím areál nabízí jen dřevěné tužky a na památku si lidé také často nechávají místní originální měnu - čtyřlístky.