Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou celkem dvanácti provinciemi nejlidnatější země světa. Na své cestě ušli 160 km pěšky, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku. Hned po příletu do Pekingu se prošli po Čínské zdi v oblasti Mutianyu, navštívili Zakázané město i Náměstí nebeského klidu. Poblíž města Datong zkoumali Yungangské jeskyně s 50 tisíci soškami z pískovce a nedaleký taoistický klášter u Hunyuanu, který je zavěšený přímo na skalnatém útesu. Prošli si historické městečko YingXian a Pingyao. Bodem zájmu byla i větší města jako Taiyuan, Xian nebo Chengu. Samozřejmě neopomenuli navštívit Terracotovou armádu a ani rezervaci, kde chovají vzácné pandy velké.

Cestovatelé vystoupali „po svých" do nadmořské výšky 3077 metrů na posvátný vrchol Jing Ding a hned následující tři dny strávili plavbou po řece Jang Tze, kde proplouvali jejími úžasnými soutěskami. Po prohlídce největší přehrady na světě (Tři soutěsky) obhlédli Yichang, odkud se rychlovlakem přepravili do Šanghaje. Okusili také jízdu rychlovlakem Maglev, který se pohybuje na magnetických polštářích rychlostí přes 430km/h.

Vysokoškolský AC klub tímto pokračuje již ve 12. ročníku cestovatelských a horolezeckých projekcí. Občerstvení je zde k dispozici přímo u projekce. Vstupné na akci: 40 Kč (studenti VŠ 20 Kč).

Petr Ungrád