„Program našeho cirkusu je unikátním zážitkem. Není upovídaný, má kompozici, a především velkou dynamiku,“ charakterizuje Berousek. Největším tahákem cirkusu je mluvící kůň Cesar. Ten pravidelně nadchne malé děti, které snadno uvěří, že zvíře pohybující svými pysky skutečně mluví. Do své drezérské kuchyně však nahlédnout nenechal se slovy, že každý „cvičenec“ má svá specifika a je podle toho nutné k němu přistupovat různě.

Berousek zdůrazňuje, že celé devadesátiminutové představení se skládá z podobně unikátních čísel. Své umění ukáže pes nahánějící kačeny, podobně jako pastevecký ovce. „Traduje se, že kačena je hloupé zvíře. Opak je pravdou, je to inteligentní, ale velmi líný tvor, jehož drezúra není nijak jednoduchá,“ uvedl.

Téměř žádný cirkus se neobejde bez cvičených opic. Ty Berouskovy rajtují v parádních rudých oblečcích na miniponících. A nechybějí samozřejmě ani proslulí medvědi, kteří byli získáni v Německu, kde by prý jinak skončili v restauraci na maso. Vrcholové artistické číslo pod názvem Antipot obstarávají Berouskovi synové Karel a Erik. Leží při něm na motorce a žonglují rukama vestoje, ale i nohama vleže s dlouhými válci. V duchu mnišské tematiky se nese vystoupení na visuté hrazdě.

„Do různých reality show se hlásí spousta lidí, kteří toho moc neumí. My nabízíme originální program,“ slibuje Karel Berousek.
Dětskou vstupenku do cirkusu, která platí za podmínek na ní uvedených, si můžete vystřihnout.