Odehrává se v krásném a příjemném prostředí bělohradského zámeckého parku. V posledních letech je zde pro návštěvníky připraveno zastřešené hlediště, které přijde vhod zejména v dešti nebo ve vedrech.

Každoročně se zde představí zhruba desítka kapel folkové, country a bluegrassové muziky a občas i nějaký písničkář. Vystřídají se zde kapely od těch, pro které je koncertování na tomhle pódiu vrcholem sezony, až po zkušené matadory, pro něž je muzika denním chlebem. Dlouholetý moderátor festivalu Mirek Ošanec ve spolupráci s městským kulturním střediskem začali před dvěma lety uvádět pořad Objevy zvukového portýra.

Doprovodnou akcí festivalu je sraz veteránských vozidel, takže je nejen co poslouchat, ale i na co se dívat.

První ročník country festivalu se uskutečnil v roce 2000. Během doby svého trvání se tento malý festival stal v Lázních Bělohradě tradiční akcí. Zahrálo si na něm mnoho různých interpretů a skupin, například první dáma české country scény Pavlína Jíšová a Cs band, Nezmaři, Bokomara, Jaroslav Samson Lenk, Lokálka, Stráníci, Žalman a spol, Jiří Schmitzer, Fleret, Robert Křesťan a Druhá tráva, Neřež, AG Flek a další.

(zr)