Královéhradecký kraj

Hradec Králové: V pátek začíná tradiční Den Labe. První den se startuje v 9 hodin, kdy se rozjede dětský den. V 17 hodin vypukne běh přes takzvanou Trubačovu lávku. Vzápětí se rozjede závod osmiveslic Hradce Králové versus Pardubice. Druhý běh přes lávku, tzv. SEXshop.cz Nude Lávka, bude připraven krátce před desátou hodinou. V sobotu se pak na Labi od rána koná závod Dračích lodí.

Sovětice: V pátek se v Sověticích na Královéhradecku koná už popáté Zemědělský den. I letos si návštěvníci mohou prohlédnout zemědělskou techniku, budou se předvádět a hodnotit hospodářská zvířata. Prezentovat se budou výrobci regionálních potravin, které návštěvníci samozřejmě budou moci i ochutnat. Připraven je i program pro děti. Akce začíná v devět hodin ráno a pořádá ji Zemědělská akciová společnost Mžany.

Hradec Králové: Organizátoři z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti zvou veřejnost na další z řady farmářských trhů. Ty se uskuteční v sobotu od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách. Ochutnávat a nakupovat bude možno v pětačtyřiceti stáncích, které nabídnou jakostní domácí produkty masné, pekárenské, sýrové a mnohé další.

Jičínsko: Den pro rodinu

Hořice: Přijďte se pobavit na Den pro rodinu, který se letos  bude konat potřetí. V areálu hořické nemocnice se sejdeme v sobotu ve 13 hodin a čekat na nás bude pohádka od divadelního souboru ŠÍRO z Lázní Bělohradu, tvoření pro děti, žonglérská skupina Ascarya, cesta za pokladem a další překvapení… Vstupné je dobrovolné. Všechny soutěže jsou připraveny pro děti i rodiče.

Náchodsko: Netradiční plavení po řece Úpě

Havlovice, Ratibořice: Úpění 2014 čili Plavení po řece Úpě na netradičních plavidlech se koná v sobotu. Prezence je od 9 do 11 hodin u Šiškovenského mostu v Havlovicích.  Ve 12 hodin se startuje a předpokládaný průjezd u Slatinského mostu je ve 14.30 hodin.  Na závěr je připraveno posezení u táboráku na Pohodlí s občerstvením a hudbou. (www.upeni.cz)

Hejtmánkovice: V jízdárně  se v neděli uskuteční slavnostní křest hříbat za účasti herečky Uršuly Klukové. Na dopoledne jsou připraveny  soutěže pro děti, projížďky na koních,  westernová show s lasem a bičem. Samotný křest se bude konat ve 13 hodin. Odpolední program zpestří vystoupení country skupiny Zelenáči.

Rychnovsko: Rychnovské dřevořezání a s ním záplava hudby

Rychnov nad Kněžnou: Již od středy mohli návštěvníci sledovat v prostorách Kolowratského zámku práci zručných řezbářů. Ti budou pracovat na svých výrobcích až do pátku. V sobotu pak začne třetí ročník Rychnovského dřevořezání, při němž si návštěvníci budou moci prohlédnou dvanáct marionet, které vznikly během řezbářského sympozia. Navíc je připraveno taneční vystoupení, představení šermířské skupiny Pernštejni, zahraje skupina Sarabanda a mnoho dalšího.

Vamberk: Třetí ročník jednodenního open air festivalu Vamberák začíná v sobotu ve 13 hodin na louce za fotbalovým stadionem. Hudební pódium nabídne Ondřeje Fišara a Nelu Doležálkovou, skupiny K2, VIOLA! a Schodiště. Hlavním hostem festivalu bude  známá kapela Krausberry. Z divadelní nabídky si pak můžete vybrat pohádku O velikém draku nebo Vivi tady nebydlí a večer představení Automat na filmy.

Dobruška: O víkendu se na Městském stadionu Václava Šperla koná čtvrtý ročník Dobruška festu, festivalu outdoorových her a aktivit, a Multižánrový hudební festival. Páteční dopoledne je vyhrazeno dobrušským školám, večer pak odstartuje music party Pohodex. Sobotní dopoledne bude patřit amatérským turnajům her kubb, mölkky, kanjam, free croquet, foosball,  stackline. Program hudebního festivalu odstartuje ve 13 hodin s hlavními hvězdami Lenkou Dusilovou  a kapelou Schodiště, dále vystoupí kapely Čí je to vina?, Band-a-SKA, La Grange, Hromosvod, Stará Parta, Goji. Přestávkový program mezi kapelami obstarají bubeníci, vyhlášení výsledků turnajů, vystoupení mažoretek, fire show a další.

Trutnovsko: Přijede i Olympic

Trutnov: Trutnovský Pivofest letos vstupuje do druhé dekády. Jedenáctý ročník pivních slavností začíná v sobotu ve 12 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapel Nanovor, Lucky Losers, Benjaming´s Clan a Vaťák (Kabát revival). Mezi vrcholy bude jistě patřit zpěvačka Lenny, kapela Nebe, Queenie a především legendární Olympic. Kromě prezentace pivovarů se opět uskuteční i sraz automobilových veteránů.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Výroční koncert

Slatiňany: Národopisný soubor Formani Slatiňany  zve v sobotu od 14 a 17.30 hodin do zdejší sokolovny na výroční koncert, uspořádaný k 10. výročí jeho založení. Koncert je průřezem tvorby souboru od jeho založení až po současnost s uvedením premiéry nového pásma Strasti a slasti života manželského. Hostem bude dětský folklorní soubor Sejkorky. Na závěr je připraveno překvapení v podobě křestu zpěvníčku Formanů z jejich desetiletého repertoáru.

Orlickoústecko: Svátky dřeva

Žamberk: Další ročník Svátků dřeva odstartuje v pátek v Žamberku. Až do neděle se můžete těšit na výstavy a ukázky řezbářských prací na téma Dřevo v kuchyni. Součástí sobotního programu bude také řemeslný jarmark nebo hudební festival Fošna fest. Doprovodný program bude pokračovat i v neděli, na kterou je mj. připraveno vystoupení šermířů Tartas z České Třebové. Podrobný program najdete na www.svatkydreva.cz.

Pardubicko: Oblaka fest

Pardubice: V sobotu se na Cihelně koná poprvé festival nazvaný Oblaka fest. Na dvou pódiích vystoupí třeba Jan Budař a Eliščin Band, kapely Tata Bojs, Poletíme? či Kašpárek v rohlíku. Učit žonglovat se návštěvníci budou moci s Amanitas. Předčítat budou herečky Východočeského divadla Pardubice Martina Sikorová a Petra Janečková. Program začíná již v deset hodin ráno.

Svitavsko: Dětská scéna

Svitavy: Město se o víkendu rozroste o několik stovek dětí. Koná se tady Dětská scéna, tedy 43. národní přehlídka dětského divadla a 42. národní přehlídka a dílna dětských recitátorů. Sedmnáct nejlepších dětských amatérských divadelních souborů z celé České republiky se představí v divadle Trám a ve Fabrice. Stovce recitátorů bude patřit sál kina Vesmír. Pro děti ze souborů jsou připravené dílny po celém městě – v Muzeu, Ottendorferově domě, Farní stodole i ve Fabrice.