„Chtěli jsme, aby se děti vzájemně poznaly a také viděly to, co dokázaly kolektivy z jiných škol. Jen málokdy se stane, aby děti měly příležitost vidět například pohádky jiných souborů,“ řekla o Lovčickém zvonečku starostka obce Petra Petrovická.

Však se také sál kulturního domu zaplnil do posledního místečka a nešetřilo se potleskem ani smíchem. Nechyběli tu ani rodiče či prarodiče dětí. „Pojď se podívat, na tom dělal náš syn,“ hrdě zvala jedna z návštěvnic do sálu druhou.

Hrané pohádky střídaly pohádky animované či taneční vystoupení nebo hra na kytaru či flétnu. Představily se zde například děti z Libčan, Nového Bydžova, Chlumce nad Cidlinou, Prasku i samotných Lovčic.

Součástí Zvonečku byl také křest ojedinělé knihy „Drobné báje a pověsti“, na jejímž vzniku má největší podíl ředitel lovčické základní školy Jan Václavík. „Díky sponzorům jsme mohli vydat knihu povídek i povídaček, které sesbíral kantor Josef Košťál, který se narodil ve stejný rok jako Alois Jirásek a společné mají i to, že oba studovali hradecké gymnázium,“ připomenul Václavík. Na vzniku knihy mají zásluhu také děti svými ilustracemi. Ty se zúčastnily celostátní soutěže a čtyřiadvacet ilustrací je právě od nich.