Divadelní svátek, na který se každoročně těší tisíce Hradečanů i lidí z jiných koutů republiky, v pátek konečně začal. Oblíbený festival Divadlo evropských regionů se letos koná už po čtyřiadvacáté.

Hned první den festivalu čekala diváky pořádná divadelní nálož a i v dalších sedmi dnech je možné vybírat z bohatého a pestrého programu. Dnes se v šapitó Divadla Drak, které je letošní novinkou, odehraje premiéra hry Faust, představení začíná v 20 hodin. Od 21 hodin se v divadelním stanu v Žižkových sadech budou vyprávět Divoké historky. Šest minipříběhů ze života úplně normálních lidí, kterým jednoho krásného dne úplně normálně ruply nervy. V neděli v 19 hodin Klicperovo divadlo uvede hru Bratři Karamazovi. K festivalu patří ale i koncerty. Například v neděli v 21.30 hodin se divadelním stanem v sadech rozezní hudba táborského dua Kalle ověnčeného hudebními cenami Anděl.

Diváky toho ale o víkendu a v dalších dnech čeká daleko více. Kompletní program představení i doprovodných akcí je k dispozici na webových stránkách festivalu a ve festivalových infocentrech v sadech a na Malém náměstí je k dostání i speciální katalog.