Již v pátek 20. března se tak návštěvníci internetového prostoru mohou těšit na záznam Noci divadel z roku 2018, který divákům poodhalí zákulisí divadla, jak vzniká divadelní inscenace i jednotlivé divadelní profese.

V sobotu se pak na obrazovkách a displejích objeví záznam autorské inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka - Faust. Následovat bude i vetšina současného repertoáru Draku - O bílé lani, Medová královna či Poslední trik Georgese Méliése.

„Odkazy na on-line záznamy inscenací budou zveřejněny na našich webových stránkách a facebooku vždy s časovým omezením na 24 hodin,“ upřesňuje produkční Divadla Drak Barbora Kalinová.

Projekt je plánován na delší dobu

To však není z online díny Draku vše. Lektorské oddělení spolu se scénografkou Terezou Vašíčkovou připravuje pro rodiny s dětmi také Domácí ateliéry, tedy jednoduché návody na divadelně-výtvarné dílny na doma.

"Díky členům uměleckého souboru a dalším zaměstnancům divadla tak diváci nepřijdou ani o oblíbený projekt Dračtení. Herci také pro rodiny s dětmi připravují i video četbu na pokračování z knihy ceněné české autorky Petry Soukupové Kdo zabil Snížka," nechal se slyšet principál hradeckého souboru Tomáš Jarkovský s tím, že jednotlivé programy projektu Drak na doma budou postupně zveřejňovány na webových stránkách a sociálních sítích divadla a projekt poběží po celou dobu uzavření školních zařízení.