Divadelní road movie o mnohdy nelehkém putování za pochopením vlastní identity a o hledání svého místa v životě je určena dospívajícímu publiku. Premiérová představení budou dvě - v pátek 15. listopadu od 17 a od 19 hodin ve Studiu Divadla Drak.

„Prvotní nápad pro vznik této inscenace se zrodil při zkoušení Bílého tesáka. Začali jsme se zabývat motivem cesty jako putováním za vlastní identitou,“ řekl o inspiraci k novém titulu režisér Jakub Vašíček.

Tvůrci inscenace nechávají dospívající diváky kráčet spolu s Jackem, pojmenovaném právě po tulácké dvojici autorů London-Kerouac, po cestě hledání sebe sama. Hranice mezi cestou k sobě, a naopak útěkem od sebe samého je přinejmenším zpočátku velmi nejasná, a ne každá cesta také vede k cíli. Stejně tak ne všechno, co v životě děláme, musí mít nějaký předem stanovený účel.

I ztrácení se na vlastní cestě, bloudění, objevování nových směrů, nebo jenom prodlévání může být užitečné a obohacující. Dnešek je zásadně orientován na výkon a výsledek, proto považujeme za užitečné se s dospívajícími diváky divadelně trochu zatoulat a ukázat jim, že nevědět kudy kam a co se sebou je přirozená životní situace, do níž se čas od času dostane každý. Nebo přinejmenším každý, kdo přemýšlí.