Diváci se mohou těšit také na dvě očekávané premiéry, maňáskovou veselohru Kašparův zvěřinec v režii Blanky Josephové Luňákové, určenou dětem od 3 let, a autorskou inscenaci Tomáše Jarkovského, Jakuba Vašíčka a Antonína Šilara inspirovanou hrou Karla Čapka R.U.R 2.0 pro diváky od 9 let.

„Provoz zahájíme večerní reprízou inscenace Cesta, hudebně-divadelní jam session inspirovanou tvorbou i životními postoji americké beat generation, jejíž tři hlavní představitelé byli v loňském roce v širších nominacích na Cenu Thálie. 1. června pak oslavíme Mezinárodní den dětí uvedením autorské inscenace Veroniky Riedlbauchové Do hajan! Pohybem nabité představení, stojící na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky, vychází ze situace známé všem rodičům, kdy už by děti měly jít spát a jim se ani trochu nechce. V červnu bude uvedeno také na festivalech Cirk-UFF v Trutnově a Mateřinka v Liberci, kde Drak představí hned dvě své inscenace. Tou druhou je maňásková groteska Šípková Růženka,“ představuje plánovaný program ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Drak odehraje veselohru i vědeckofantastický příběh

V sobotu 5. června od 18.00 hodin se bude konat na Hlavní scéně Draku premiéra maňáskové veselohry pro děti od 3 let. Inscenace Kašparův zvěřinec hostující režisérky Blanky Luňákové čerpá inspiraci z lidového loutkářství a postavu nesmrtelného Kašpara představuje jako „známou firmu”, o které se ví, že kamkoliv zavítá, není nouze o legraci.

Park Na Větvi.
Park Na Větvi potěší návštěvníky lanovým centrem v korunách stromů

Poslední novinkou sezóny bude autorská inscenace na motivy Čapkova dramatu R.U.R., které mělo v Hradci Králové před 100 lety světovou premiéru.

„Je fascinující, nakolik se otázky nastolené Čapkem před sto lety bezprostředně dotýkají naší současnosti, ale zejména blízké budoucnosti, ve které bude dáno dospívat a žít nastupující generaci, na kterou především se obrací naše inscenace. R.U.R. 2.0. není interpretací původního dramatu, ale rozehrává jeho ústřední myšlenku ve zcela nových souvislostech. Za tímto účelem jsme ve Studiu Divadla Drak vystavěli laboratoř, kde se můžete stát svědky jedinečného experimentu. Jeho cílem není nic jiného, než pokusit se za pomoci prostředků typických pro drakovskou tvorbu přivést Čapkovy roboty opět k životu a znovu hledat odpovědi na otázky položené v jeho díle,“ přibližuje režisér a umělecký šéf Divadla Drak Jakub Vašíček. Premiéra se uskuteční 12. června od 17.00 a 20.00 hodin.

Program Divadla Drak
31. 5. Cesta 19.00  
1. 6. Do hajan! 17.00 / Den dětí 
2. 6. Cesta 19.00  
5. 6. Kašparův zvěřinec 18.00 / PREMIÉRA 
8. 6. Kašparův zvěřinec 17.00 
10. 6. Kašparův zvěřinec 17.00 
11. 6. R.U.R. 2.0 17.00 / PŘEDPREMIÉRA 
12. 6. R.U.R. 2.0 17.00 a 20.00 / PREMIÉRA
18. až 25.6. REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové