"Doufáme, že letošní návštěvnost bude přinejmenším stejná jako vloni, neboť stotisícího diváka roku 2007 podle odhadů přivítáme právě v nejbližších dnech," uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.

Minulý rok divadlo přivítalo návštěvníka s pořadovým číslem 100.000 již 17. listopadu. Od ředitele pardubické scény převzal poukázku na roční předplatné pro dvě osoby, knihy a ročenky o divadle, CD autorského minimuzikálu Mississippi Blues Ben a hodinky. Upomínkové předměty mu předal také primátor. Téměř totožné dárky čekají jubilejního diváka i letos.

Divadlo také vyhlásilo internetovou soutěž, ve které mohou lidé tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví. Vyhraje ten, který co nejpřesněji s předstihem určí správný den, představení a řadu, v níž bude očekávaný návštěvník sedět. Odměnou soutěžícímu bude rovněž roční předplatné pro dvě osoby.

V roce 2006 navštívil Východočeské divadlo rekordní počet diváků. Na jeho vlastní i dovozová představení přišlo 120.847 lidí. Tím se pardubická scéna zařadila mezi nejnavštěvovanější jednosouborová divadla v republice. Předstihla je jen Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech. Příliv návštěvníků si ředitel divadla Petr Dohnal slibuje do konce roku zvýšit díky zařazení divácky vděčných komedií Do naha!, Muž sedmi sester a Bláznivé nůžky, muzikálu My fair lady či pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele, před koncem roku jsou také v plánu vánoční koncerty.