Dva hlavní protagonisté, mim Vojta Švejda a hudebník Jan Kalivoda, se snaží v průběhu jednoho večera bezezbytku vyčerpat zadané téma. Samotná technika jejich hry je založena na opakování gest, které se rytmizováním a dynamizací mění v gesto jiné, vytvoří obraz a z něj se pak rozvíjí situace i příběh. Přitom má velmi důležitou úlohu hudba, která nejen vytváří atmosféru, ale mnohdy právě ona hýbá děním – inspiruje herce.

„Vzorem pro jeho stavbu nám byla improvizovaná komedie dell‘arte – navržený scénář a improvizace podle něj. Styl hry určila pantomima. Jde nám o hledání nových forem tohoto žánru a vůbec o hledání vlastního komediálního výrazu,“ říkají autoři projektu.

Představení navazuje na celoroční projekt Metamorphósis famfuláre – improvizovaných punk pantomimických show. Tyto komediální improvizované večery byly vytvořeny speciálně pro divadlo ALFRED VE DVOŘE. V Hradci Králové se představilo již při loňském festivalu Velká inventura, kde na Šrámkově statku v Pileticích svým humorným laděním zcela okouzlilo tamní publikum.

Vojta Švejda absolvoval hudebně-dramatický obor na ostravské konzervatoři a katedru nonverbálního a komediálního divadla HAMU pod pedagogickým vedením Ctibora Turby a Borise Hybnera. Je členem divadelní skupiny Městské divadlo Krepsko. Jeho představení Polaris sklidilo úspěch na loňském Fringe Festivalu v Edinburghu. Za představení Alfréd se bojí získal diváckou cenu Sazky.