Program divadla na květen 2009

4. května – pondělí 19:00
SCREAMERS - Léto je léto

Travesti show oblíbené skupiny Screamers poprvé u nás v Jiráskově divadle. Program s názvem Léto je léto. Vstupné: 200 Kč.

12. května – úterý 19:00
Georges Feydeau: BROUK V HLAVĚ

Nejlepší komedie nejoblíbenějšího francouzského komediografa, který je stále na repertoáru světových scén. Na humor Georgese Feydeaua je spolehnutí. Navíc si v jeho komediích kromě znamenité zábavy užijeme i podívané na krásné kostýmy a atmosféry salonního života v secesní Paříži. „Broukem v hlavě“ se stane zprvu nevinný nápad prověřit partnerskou věrnost. V té chvíli se noblesní postavy komedie začnou zamotávat do spletitého soukolí zápletek, které s jejich noblesou patřičně zacloumá.
Hrají: Jiří Kalužný, Ladislav Špiner, Jindra Janoušková, Martin Majzlík, Martin Mňahončák, Kristina Jelínková, Zdeněk Rumpík aj. Režie: Lída Engelová j. h.
Východočeské divadlo Pardubice. Vstupné: 220 Kč. Představení v rámci cyklu abonmá.

20. května – středa 19:00
Večer známých tváří

Společenský večer s řadou osobností. Výtěžek z akce poputuje do Ústavu sociální péče ve Skřivanech. Na akci zavítají i děti z dětských domovů a stacionářů z královéhradeckého a pardubického regionu. Osobní záštitu nad akcí přijala poslankyně Hana Orgoníková.
Účinkují: Marcela Březinová, Mirek Paleček, David Gránský, Michaela Nosková, Jana Rychterová a Edita Adlerová – Two Voices, Radek Saliee a možná i … Program moderuje Martin Hranáč. Vstupné: 170 Kč.

21. května – čtvrtek 17:00
Koncert učitelů ZUŠ

Koncert nejlepších učitelů ZUŠ v Novém Bydžově. Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 20 Kč.

29. května – pátek 19:00 a 30. května – sobota 19:00
GANGSTEŘI Z VALENCE

Francouzská detektivní komedie v nastudování novobydžovských ochotníků.
Hrají: Jiří Vacek, Josef Zejda, Daniel Všetečka, Barbora Krulišová, Jiří Hruška, Libor Kruliš, Světlana Vacková, Václav Bičiště a Vladimír Všetečka. Režie: Libor Kruliš.
DS Jirásek Nový Bydžov. Vstupné: 120 Kč. Připravujeme na červen: Limonádový Joe, pohádka O Balynce a dobrém štěněti.

Program kina na květen 2009

5. května – úterý 19:00
Až tak moc tě nežere

Romantická komedie, která láká především hvězdným obsazením. Filmová adaptace knižního bestselleru o věčném tématu odlišností mužského a ženského pohlaví, nepovedených vztazích a o dívce, která se bláznivě zamiluje a nenechá se ničím na světě odradit.
Hrají: Scarlett Johansson, Jennifer Connelly, Ben Affleck, Jennifer Aniston, Drew Barrymore, Bradley Cooper, Kevin Connolly, Kris Kristofferson aj. Režie: Ken Kwapis. České titulky. Délka 129min. Vstupné 64+1Kč. Mládeži do 12 let nevhodné.

7. května – čtvrtek 19:00
El Paso

Režisér Tyc se po úspěšných Smradech už podruhé vrací do světa Romů, který v nás zpravidla vzbuzuje strach a rozpaky, přestože o něm vlastně vůbec nic nevíme. „El paso“ je inspirováno skutečným osudem romské vdovy, matky devíti dětí, jež najednou stojí sama proti úřadům, odhodlaná udržet svou početnou rodinu pohromadě za každou cenu.
Hrají: Linda Rybová, Irena Horváthová, David Prachař, Igor Chmela, Vladimír Javorský, Jana Janěková ml., Petr Lněnička, David Matásek, Igor Bareš aj. Režie: Zdeněk Tyc. České znění. Délka 98min. Vstupné 59+1Kč. Mládeži přístupno.

13. května - středa 17:00
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Animovaná pohádka pojednávající o poklidném životě panujícím v království odložených hraček, trvajícím však jen do doby, než se o krásnou panenku Pomněnku začne zajímat krutý vládce Říše Zla. V boji o její záchranu se ale projeví síla přátelství a touha zachránit starý dobrý svět…
Hlasy propůjčili: Jiří Lábus, Lucie Pernetová, Boris Hybner, Ivan Trojan, Vladimír Javorský, Bára Hrzánová, Naďa Konvalinková, Petr Nárožný, Miroslav Táborský aj. Režie: Jiří Barta. České znění. Délka 90min. Vstupné 59+1Kč. Mládeži přístupno.

14. května - čtvrtek 19:00
Sedm životů

Poutavý a napínavý příběh muže s děsivým tajemstvím, který se rozhodne napravit své hříchy tím, že zásadním způsobem změní život sedmi cizích osob. Nikdy ale neměl tušení, že se do jedné z oněch osob zamiluje – a že právě ona ho začne měnit.
Hrají: Will Smith, Woody Harrelson, Rosario Dawson, Barry Pepper aj. Režie: Gabriele Muccino.
České titulky. Délka 123min. Vstupné 64+1Kč. Mládeži do 12 let nevhodné.

19. května - úterý 19:00
Válka nevěst

Romantická komedie. Dvě nejlepší kamarádky, které by pro sebe udělali první poslední, rozdělí jedno datum. Je to stejné datum jejich svatby. A každá chce, aby právě její svatba byla lepší než té druhé. A tak začíná válka nevěst. A hlavní cíl - zlikvidovat si svatby navzájem.
Hrají: Anne Hathaway, Kate Hudson, Candice Bergen, Steve Howey, Bryan Greenberg aj. Režie: Gary Winick.
České titulky. Délka 94min. Vstupné 69+1Kč. Mládeži přístupno.

26. května - úterý 19:00
Vévodkyně

Historické drama s půvabnou Keirou Knightley v hlavní roli o anglické šlechtičně Georgianě, praprapratetičce princezny Diany. Podobně jako ona byla oslňující, charismatická a veřejností milovaná. V osobním životě jí ale štěstí nepřálo…
Dále hrají: Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Dominic Cooper aj. Režie: Saul Dibb. České titulky. Délka 110min. Vstupné 59+1Kč. Mládeži do 12 let nevhodné.

Připravujeme na červen: Pátek třináctého, Normal, Báječný svět shopaholiků, Star Trek 11, Andělé a démoni…

Program Kulturního klubu MEKKA na květen 2009

23. května – sobota 20:00
HARD CORE NIGHT

Večer plný hard core muziky.
Vystoupí: daBehinds, Swamp, Promile a Pavilon 9. Vstupné: 80,- Kč.

29. května – pátek 20:00
ČANKI ŠOU

Divoké taneční rytmy opírající se o legendu jednonohého lidu Čanki. Kapela již roztancovala publikum ve 14 zemích světa. Loni vyšlo čtvrté CD Le La, které sklízí vynikající kritiky a novinář Jiří Moravčík ho označil za nejlepší domácí world music album roku 2008. Vstupné: 80,- Kč