Setkání se zajímavou osobností doplní písničky s kytarou a autogramiáda. Kniha je zaujatým pohledem na tvorbu Martina Patřičného. Ten je veřejnosti znám svými výstavami i z televizního seriálu Kus dřeva ze stromu.

Širokou veřejnost jistě zaujme Řezbářská sobota, která se koná 20. června.

Dlaskův statek bude otevřen od 9 hodin. V 10.30 hodin je na programu pohádka O Plaváčkovi. Od 13 hodin následuje pohádka Jak šel Honza do světa. Obě představení sehraje Divadlo na cestě z Liberce. V 16 hodin začíná koncert turnovské skupiny Funk Corporation.

Jako cenný doklad lidového stavitelství je Dlaskův statek památkou chráněnou státem. Od roku 1967 je součástí národopisného oddělení Muzea Českého ráje v Turnově, které objekt v roce 1969 zpřístupnilo veřejnosti.

V současné době se zde nachází stálá expozice lidového interiéru a podomácké výroby v oblasti Pojizeří, doplněná o krátkodobé tematické výstavy.

Areál nádvoří je během roku využíván k národopisným slavnostem, jako jsou masopust, Velikonoce, svatojánské posvícení a svatováclavské posvícení. Pro letošní sezonu v Dlaskově statku připravilo turnovské muzeum novou expozici s názvem „Pod voknama roste bejlí“. Otevřena je do konce roku 2009. (zr)