Už v úterý večer přehlídka dorazí do Hradce Králové (potrvá do čtvrtka 5. dubna), ve středu pak do Pardubic (potrvá do pátku 6. dubna).

Návštěvníci obou východočeských multiplexů CineStar uvidí během tří dnů výběr snímků, které uvedl hlavní program festivalu.

Do regionů

„Nejen u nás, ale i ve světě je zcela neobvyklé, že by festival po svém zakončení ještě pokračoval v jiných městech a nabízel tam, i když jen malou část, svého programu. Tím je právě Febiofest unikátní a byl první akcí u nás, která začala něco takového dělat,“ říká na toto téma zakladatel a prezident Febiofestu Fero Fenič, který by měl být hostem zahájení Ozvěn Febiofestu v obou východočeských metropolích.

První večer obou regionálních Ozvěn Febiofestu ve východních Čechách bude shodně patřit filmu Máme rádi velryby z americko – britské koprodukce, který však bude  promítán pouze na uzavřené projekci.

V dalších dnech návštěvníci obou multiplexů uvidí například drama italského režiséra Nanni Morettiho Máme papeže!, britské drama Miláček, atraktivně obsazenou americkou komedii Koupili jsme zoo, francouzskou komedii Víla nebo španělský horor Zatímco spíš nebo dánskou komedii Superclásico.

Pouze hradečtí filmoví fanoušci se mohou v programu Ozvěn Febiofestu těšit na koprodukční snímek Báječný hotel Marigold a český snímek Příliš mladá noc slovinského režiséra Olmo Omerzu, Pardubice exkluzivně uvidí silný americko-britský  titul Musíme si promluvit o Kevinovi a rumunskou komedii Ahoj! Jak se máš?

Program

CineStar Hradec Králové

úterý 3. dubna
Máme rádi velryby

středa 4. dubna
17.30 Máme papeže! (Itálie)
17.30 Báječný hotel Marigold (Velká Británie)
20.00 Příliš mladá noc (Česká republika, Slovinsko)
20.00 Miláček (Velká Británie)

čtvrtek 5. dubna
17.30 Superclásico (Dánsko)
17.30 Koupili jsme zoo (USA)
20.00 Víla (Francie, Belgie)
20.00 Zatímco spíš (Španělsko)

CineStar Pardubice

středa 4. dubna
Máme rádi velryby

čtvrtek 5. dubna
17.30 Máme papeže! (Itálie)
17.30 Miláček (Velká Británie)
20.00 Ahoj! Jak se máš? (Rumunsko)
20.00 Musíme si promluvit 
o Kevinovi (Velká Británie, USA)

pátek 6. dubna
17.30 Koupili jsme zoo (USA)
17.30 Víla (Francie, Belgie)
20.00 Zatímco spíš (Španělsko) 20.00 Superclásico (Dánsko)