Letní kino Širák začne promítat od 1. června až do 31. srpna. Pro milovníky biografu mají jeho provozovatelé příjemnou zprávu. Vstupné se zvyšovat nebude. V pátek dokonce bude možné zajít na film za vstupenku v hodnotě ceny jednoho piva.

„Myslím, že letní kino jde v dnešní době zase do obliby. V loňském roce jsme měli velmi dobrou návštěvnost a doufáme, že tomu tak bude i letos,“ řekla Julia Špalková z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která má provoz kina na starosti. Z pokladnice filmových distributorů je připravena pestrá škála kinematografických lahůdek.

Po celou dobu letní produkce se v kině bude promítat  vždy od středy do soboty. Středy a čtvrtky budou patřit převážně napětí a dobrodružství, pátky budou spíše pro hloubavější a náročnější diváky. Na plátně v tento den najdou místo oceněné festivalové snímky. Soboty budou patřit  filmům pro ženy a filmovým hitům. Letní kino Širák patří k tradičním záležitostem města. Sledování filmů pod noční oblohou má své kouzlo. Pořadatelé se navíc svým návštěvníkům snaží vyjít vstříc tím, že v případě nepřízně počasí půjčují deštníky a teplé deky. Letos se jeho příznivci mohou těšit na filmy Alois Nebel, Poupata, Čtyři slunce, Vyměřený čas a další.