Dobré divadlo nabízí na jaře hned několik zajímavých titulů na východočeských scénách.

Z Chicaga


V nejbližších dnech se mohou těšit návštěvníci kulturního domu v Havlovicích, kde společnost Dobré divadlo v pátek 16. dubna nabídne představení souboru Buranteatr z Brna. Na programu je titul s mnohoznačným názvem Sexuální perverze v Chicagu. Vtipný příběh mladých mužů, kteří se marně snaží navázat vztahy s dívkami, uvidí v sobotu 17. dubna také hradecké publikum v Adalbertinu.

Mississippi blues


V pátek 23. dubna od devatenácti hodin vystoupí na další východočeské scéně společnosti Dobré divadlo, v Lesním klubu na okraji Letohradu, populární bluesové duo: slovenský kytarista Luboš Beňa a hráč na foukací harmoniku Matěj Ptaszek. Společně zahrají blues v podobě, v jaké se hrávalo na břehu pověstné řeky Mississippi před osmdesáti lety.

Oba muzikanti vystupují stylově v odřených džínách a kloboucích. Matěj Ptaszek hraje a zpívá přes mosaznou troubu starého gramofonu, aby zvuk byl stejný jako ze starých nahrávek. Jejich hudba a nadšení je tak strhující, že často roztančí stovky posluchačů namačkaných pod pódiem.

Lesní klub je dřevěná chalupa v chráněné oblasti Bažantnice hned u Letohradu, kterou si sdružení pronajímá od místních myslivců. Sem, do čisté přírody, chodí vyznavači romantiky a pod hvězdnou oblohou poslouchají blues nebo keltskou hudbu.

Pro nejmenší


V neděli 25. dubna od patnácti hodin bude sál restaurace Lidový dům v Dolní Dobrouči na Orlickoústecku patřit dětem. Soubor Střípek z Plzně přijede s Pohádkami o kohoutkovi a slepičce. V sedmi příbězích podle knihy Michala Černíka vystoupí nejen „živí“ herci, ale také velké loutky a spousta hudebních nástrojů.

Trhy řemesel


V první květnovou sobotu se na zámek do Doudleb nad Orlicí sjedou lidoví řemeslníci z celé republiky. Od jedenácti do sedmnácti hodin budou nabízet k prodeji originální výrobky ze dřeva, včelího vosku, tepaného kovu, keramiky a vlny. Každého z návštěvníků lidových trhů také ochotně zasvětí do tajemství svého řemesla. (ol)