Pořadatelé se i letos nechali inspirovat starobylými trutnovskými pověstmi pro volbu letošního tématu slavností. Stanou se jím hry, které odstartuje losování městské rady. „Sto dvacet našich kutnařů dostane fazole. Dvanáct bude černých. Kdo si je vylosuje, bude členem rady,“ vysvětlil předseda občanského sdružení Trutnov – město draka Otto Štemberka.

Protože je letošek Rokem trutnovského draka, záštitu nad slavnostmi převzal starosta Ivan Adamec a město je spolupořadatelem akce. Bohatý program zatraktivní pokus o zapsání dvou rekordů do České knihy rekordů agentury Dobrý den. Žáci a pedagogové Speciální základní školy a Mateřské školy sestaví v úterý 5. května na hřišti v Horním Starém Městě největší obří puzzle městského znaku, a to ze 1312 dílů.

Obrázek, je už namalovaný. Vznikl během Velikonoc. „Navazujeme na loňský rekord, kdy bylo sestaveno puzzle pouze s figurou draka. Rozměr se tentokrát bezmála zdvojnásobí,“ vysvětlil Štemberka. Druhý rekord se týká počtu draků na jednom místě a má být 5. května registrován při otevření výtvarných prací s dračí tematikou v budově Staré radnice.