Dosud nejúspěšnějšším „vývozním artiklem“ Draku během celého roku je hra Všechno lítá, co peří má. Snový příběh získal řadu ocenění na evropských divadelních festivalech – nejvíc cen si přivez z mezinárodního divadelního festivalu v polské Toruni. Každý jistě zná ten pocit: balonek se vznáší vzduchem, držíme jej na provázku a najednou je pryč. Stoupá vzhůru, pomalu se zmenšuje až úplně zmizí v nebi. Co si počít, slzy nic nezmůžou. V podobné situaci jsou hrdinové tohoto příběhu. Místo naříkání a pláče však podniknou dobrodružnou cestu na Planetu ztracených balónků. Několik pokusů vznést se a letět připomíná osudy Báječných mužů na létajících strojích…

Ve východních Čechách uvidí tuto úspěšnou inscenaci 20. září diváci v Turnově a o den později se objeví na domovské scéně Draku.
Velký úspěch však letos sklízela také Černošská pohádka v polské Wroclawi. Trochu jiná pohádka, než jsme zvyklí. Pochází totiž z Afriky, ze země krásné a divoké přírody, plné cizokrajných zvířat, které uvidíme jen v zoo. Ale Afrika je také pravlastí černochů, kteří si zrovna jako my vyprávějí pohádky a mýty. Příběh je velmi jednoduchý, doprovázený rytmickými říkadly a hrou na bubny. Nechybí ani pohádkový hrdina, který má své chyby a díky jim se dostane do nebezpečí. Černošská pohádka vynesla cenu za režijně-hudebně-herecké mistrovství pro Jiřího Vyšohlída na festivalu Mateřinka.
Svůj poslední zahraniční zájezd před novou sezonou absolvoval soubor divadla Drak právě včera. V chorvatském Zagrebu s úspěchem sehrál komedii Štěně nebo špenát?

Příběh zeleného štěňátka uvedlo divadlo Drak s úspěchem i v červnu během mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Myšlenka je zdánlivě jednoduchá, ale spolu s nejmenšími dětmi pravidelně „dostává“ i jejich rodiče: Narodilo se štěňátko, ale není jako ostatní psi - je zelené. A přesto, že umí štěkat, kousat, běhat i vrtět ocáskem, nemůže najít kamaráda. Nikdo nestojí o zeleného psa. Vydá se tedy sám do světa…
Příběh zeleného pejska uvidí tento měsíc také návštěvníci Draku, a to ve dnech 14., 17. a 18. září.

Právě nejmenší diváci z mateřských a základních škol budou prvními diváky, kteří zabydlí hlediště Draku po dlouhých prázdninách.