Také sobotní den přinesl spoustu nevšedních zážitků. Patřilo k nim například představení Psí život v provedení slovinsko-českého loutkáře Matja Solce v Šapitó Divadla Drak, který si vysloužil velký aplaus. Následný koncert slovinského souboru Band Grad Gori! hrajícího staré slovinské a evropské písňové příběhy doplněné malbami, které tvořila v přímém přenosu skotská malířka Frances Sander doslova vzal divákům dech. Pomocí speciálního počítačového programu vytvářela malované příběhy, které se promítaly přímo na stěny divadelního stanu a doplňovaly tak hudbu plnou půvabu, vášně něhy a lásky. Už teď se dá říct, že to byl jeden z největších dosavadních festivalových zážitků.

„Je to vlastně počítač a speciální grafický software umožňuje využívat různé odstíny barev. Je to jiný princip nežli skutečné malování a musím říct, že je to velmi obtížné,“ řekla po skončení projekce malířka Frances Sander, která několik let žila také v České republice. Na otázku, jak se jí líbí na festivalu v Hradci Králové, odpověděla dvěma slovy: „Jsem nadšená.“

Poslední koncert sobotního festivalového dne patřil JH Big Bandu pod vedením Jiřího Hasala. Ten doslova roztančil a rozezpíval několik set návštěvníků na Letní scéně před Klicperovým divadlem.

Také druhý den festivalového klání se tak pořadatelům velice povedl.

A jaký bude ten třetí? Opět čeká návštěvníky několik desítek představení.

Na hlavní scéně Klicperova divadla například zahraje bratislavské divadlo Aréna představení Lulu s hostující českou herečkou Sárou Venclovskou v hlavní roli. Studio Labyrint nabídne Fragmenty milostných obrazů ve společném provedení Spitfire Company a Divadla Drak a na Kavčáku zahraje folková Legenda Jaroslav Hutka.

Podrobný program najdete na webu www.divadloevropskychregionu.cz.