Adam Mišík, který se svou kapelou zahajoval nedělní program, ve městě zůstal. Včera (24.9.) dopoledne i odpoledne tak doprovodil film Bajkeři, ve kterém hraje jednu z hlavních rolí. „Když mi volala manažerka název filmu, byl jsem nadšený, že konečně budu točit jako frajer na nějaké americké motorce. Hned mě vyvedla z omylu,“ pousmál se Adam Mišík při vzpomínce před natáčením snímku, který si zamilovalo dětské i dospělé publikum. Smíchoměřiči naměřili, že prosmáto bylo 17,5 % času.

Svůj snímek přijeli na festival podpořit herci Štěpánka Fingerhutová, Adam Mišík a Pavel Nečas a producent Tomáš Vican. Film o kolech se jim točil snadno - Pavel Nečas cyklistiku miluje, Štěpánka Fingerhutová díky natáčení lásku k cyklistice získala. V komedii Bajkeři se tři puberťáci v doprovodu Hanky Vágnerové vydávají na dvousetkilometrovou cestu. Při natáčení prý ale najeli mnohem víc. „Kolik kilometrů jsme ujeli, to myslím ani nikdo nepočítal. Když si ale vezmeme, že scény se točí několikrát… Myslím, že dvoustovka za natáčení určitě padla,“ odhaduje Štěpánka Fingerhutová.

Zatímco Bajkeři je film o mladých a pro mladé, další soutěžní snímek - Věčně tvá nevěrná - vyprávěl o problémech dospělých. Tahle komedie o naordinované nevěře diváky bavila 21,7 procent času. Podpořit ji přijela Sára Sandeva.

I pondělní odpolední program si užili malí i velcí - prostor před Kinem 70 patřil nejprve mažoretkám MONA Náchod, které pak vystřídaly rockerky The Apples. Alternativní scéna BIOPLANETA v pondělí představila moderní technologie - počítačové hry, elektrokola, elektromobily a kryptoměny.