Je to teprve pět let od chvíle, kdy se mezinárodní festival filmu, televize a videa Febiofest (letos už osmnáctiletý) se svými ozvěnami vydal i do Hradce Králové. Východočeská metropole je i letos mezi osmi českými a moravskými městy, kde filmoví fanoušci uvidí alespoň několik snímků z festivalové nabídky.

Bez Afflecka

Hradecké ozvěny Febiofestu 2011 se uskuteční ve dnech 5. až 8. dubna v multiplexu CineStar. Třídenní regionální minipřehlídku, na rozdíl od let minulých, otevře americký film Město, který je druhým režijním snímkem známého hollywoodského herce Bena Afflecka.

„Předchozí ročníky regionálních ozvěn Febiofestu zahajovaly ryze české filmy, například Bobule nebo Mamas & Papas,“ říká k programu Daniela Manďáková z Turistického informačního centra v Hradci Králové. „Mohli jsme při té příležitosti pozvat do Hradce Králové jejich tvůrce včetně herců. Letošní volba amerického snímku Město nám to bohužel neumožňuje, i když bychom samozřejmě byli rádi, kdyby hradecké ozvěny Febiofestu zahájil Ben Affleck,“ dodává s úsměvem Daniela Manďáková.

Drama na úvod

„Bostonská čtvrť Charlestown je už léta líhní zločinných band, jež mají podle statistik na svědomí většinu velkých přepadení ve městě,“ říká oficiální text distributora k úvodnímu filmu Město. „Poslední akce skupiny bankovních lupičů se neobešla bez rukojmí. Manažerka Claire je odvláčena až za město, a přestože jí hlavu zakrýval pytel, mohla spatřit cokoli, co by policii dovedlo až k bandě. Vůdce skupiny Doug se rozhodne zjistit, jak se věci mají a vzájemná setkávání záhy přerostou v hlubší cit.“

Druhý režijní snímek režiséra a herce Bena Afflecka mísí romantickou linii s poctivou kriminálkou ve stylu Michaela Manna. Jeremy Renner byl za vedlejší roli Jamese v tomto filmu nominován na Oscara.

V dalších rolích tohoto terprve rok starého snímku se vedle Benna Afflecka a Jeremyho Rennera představí Rebecca Hall, Jon Hamm, Blake Lively, Jeremy Renner, Pete Postlethwaite, Chris Cooper a Titus Welliver.

Další program Febiofestu v multiplexu

středa 6. dubna
17.30 sál 5: The Town (Město)
20.00 sál 5: Love And Other Drugs (Láska a jiné závislosti – USA)
17.30 sál 6: Mr. Nice (VB)
20.00 sál 6: How do you know (Poznáš, až to přijde? – USA)

čtvrtek 7. dubna

17.30 sál 5: A Woman, A Gun And A Noodle Shop
20.00 sál 5: Somewhere (Odnikud někam – USA)
17.30 sál 6: The Christening (Křest – Polsko)
20.00 sál 6: Marieke, Marieke (Německo, Belgie)

pátek 8. dubna

17.30 sál 5: Tetro (USA)
20.00 sál 5: Sound of Noise (Zvuk hluku – Francie, Švédsko)
17.30 sál 6: Maria Larssons eviga ögonblick (Věčné okamžiky, koprodukční)
20.00 sál 6: Rabia (Vztek – Kolumbie, Španělsko)