Hradec Králové bude letos první zastávkou na trase regionálních ozvěn Febiofestu. Na dveře zdejšího multiplexu CineStar zaklepe už 6. dubna, zdrží se čtyři dny.

Slavnostního zahájení se společně s diváky zúčastní i filmová delegace v čele s duchovním otcem festivalu Fero Feničem. Hlavní program pak bude patřit snímku skvělé české režisérky Alice Nellis Mamas & Papas.

Film tvoří čtyři příběhy – čtyři různé pohledy na rodičovství. Jsou děti radost nebo zbytečná životní komplikace? Aktéři příběhů Oceán, Neplodnost, Interrupce a Adopce se setkávají, aniž o tom mají tušení, na klinice reprodukční medicíny. Jejich potřeby a tužby se vzájemně protínají… Hlavní role režisérka svěřila Zuzaně Bydžovské, Marthe Issové a Filipu Čapkovi.

Panoráma světového filmu pak v dalších dnech hradeckému publiku představí jednu z nejnákladnějších produkcí v dějinách italského filmu, osudy tří generací rodin na Sicílii od 30. do 70. let minulého století – film Baaria, dále britský snímek Škola života, český film Cinematherapy, remake amatérského filmu režiséra Pavla Dražana Jarmareční bouda a americký thriller Šance na přežití, jehož hlavními hvězdami jsou Harrison Ford a Brendan Fraser. (ma)