Open Air Music Festival Trutnov, nejstarší festival svého druhu v Česko-Slovensku, slaví dvacáté narozeniny.

Pořadatelé jej věnovali náčelníkovi Václavu Havlovi.

 


Hlavními zahraničními hvězdami festivalu budou švýcarští electro-punkoví The Young Gods a zakladatel Faith No More Billy Gould s kapelou Harmful. Téměř za inventář Trutnova se dají považovat indicko-pákistánští The Dhol Foundation, kteří rozhodně patří k The Best of Trutnov. Jejich energická bubenická smršť rozezní areál trutnovského Bojiště už počtvrté. Letos je přijedou podpořit brazilští bubeníci, tanečnice a tanečníci ze státu Bahi. „Indičtí a pákistánští The Dhol Foundation budou v pátek šamanského ducha otevírat a brazilští Afoxé Loni dva dny poté uzavírat. Jejich vystoupením na pódiu to však neskončí. Tančit, hrát a bubnovat se bude ještě dlouho do noci, až do úplného zničení a vyléčení…! Afoxé Loni pro vás i nás totiž připravují jedno velké překvapení, na němž se budeme moci všichni podílet a stát se jeho součástí. Něco, co Trutnov ještě v této míře nezažil. Skutečné Rio in Trutnov se šamanským nádechem! Věříme, že to bude důstojné a magické ukončení dvacetiletého festivalu a možná i rozloučení s tradičním místem na Bojišti,“ slibuje organizátorka festivalu Eva Navrátilová.

The Dhol Foundation s sebou přivezou také překvapení – Andy Gangadeena, bubenického mága známého svým vystupováním s Massive Attack, Faithless, ZZ Top či Mandalay. „Opovážím se tvrdit, že to tady letos šamanští bubeníci duchovně rozsekají… V takové síle tady ještě nikdy nebyli! Z koncertu budou natáčet i live obrazovou nahrávku, která bude distribuována do všech koutů Matky Země,“ říká k tomu pořadatel a duchovní otec festivalu Martin Věchet.


K doprovodným akcím bude patřit „Před a po fest“ v klubu New End Trutnov.
Až do 25. srpna se v Trutnově nabízí možnost stanování na hřišti za klubem, koupání, sociální zázemí, jídlo a občerstvení.

Je připraven také hudební program na každý den – vystoupí zde místní skupiny Awarron, Reverz, Strange, Nior W., Poslední Lež, Prokion, Exorcizphobia, Amoclen, nebudou chybět videorockotéky a promítání filmu o historii festivalu.


K prvním akcím letošního festivalu bude patřit dnešní odpolední průvod Hare Krišna z New Endu městem až na Bojiště.
Neoficiální začátek Open Air Music Festivalu „Trutnov 87 – 07“ je už ve čtvrtek.

Oproti předchozím ročníkům se bude hrát rovnou na hlavní scéně. Rozhodně půjde o důstojný začátek, protože vystoupí hned tři hvězdy – čeští Monkey Business, duchovní otec Faith No More Billy Gould se svou současnou kapelou Harmful, večírek na uvítanou a neoficiální začátek festivalu uzavřou New York Ska Jazz Ensemble, kteří přivezou jamajské rytmy a dechové riffy na trase NY-Kingston-Trutnov, Bojiště a především tanec.
„Čtvrteční večery patří k těm nejúžasnějším a nejkrásnějším. Šumění lesa, cvrlikání cikád i lidských rozhovorů, noc prodchnutá a naplněná očekáváním dnů příštích. Atmosféra poloodkrytého tajemství a šťastného shledávání je nezapomenutelná,“ říká k tomu hlavní organizátor trutnovského festivalu Martin Věchet.

V pátek vše vypukne tradičně ve dvě hodiny odpoledne, zahájení bude patřit slavnému dětskému sboru Bambini di Praga. A už to pojede až do pondělních brzkých ranních hodin.