Osm dní od 21. do 28. června bude Hradec Králové opět pod bedlivým dohledem Thálie. Divadelní sály, parky a ulice zaplní v rámci festivalu Divadlo evropských regionů a Open Air Programu kumštýři, tanečníci, performeři, hudebníci a loutky. Pro návštěvníky sehrají přes 300 kusů. Jen v prostorách Klicperova divadla čeká na návštěvníky pět zahraničních inscenací, třináct představení českých divadel, šest kusů Klicperova divadla a čtyři povídání v Podkrovís osobnostmi českéhoi zahraničního divadla. Hlavním zahraničním hostem na hlavní scéně Klicperova divadla bude tento rok činohra Státního divadla z německé Mohuče s inscenací Hamlet. Open Air Program letos připravil na 205 představení.

Pod jednou střechou

Letos však bude divadelní slavnost naposledy pod hlavičkou dvou festivalů a tří produkcí. Od příštího roku chtějí pořadatelé divadelního svátku vystupovat pod jednou hlavičkou. Tu vyberou sami návštěvníci.

„Krásné pětadvacáté výročí jsme spojili i s bilancováním. A došli jsme k závěru, že je potřeba změna. Z venku jsme dostávali signály, že nikdo našemu festivalu, který se vlastně skládá ze dvou, neříká jeho oficiálním názvem. Tak čekáme na lepší,“ uvedla ředitelka Klicperova divadla Eva Mikulková a dodala, že jedna společná hlavička bude mít smysl v rámci již teď úzké spolupráce tří subjektů - Klicperova divadla, Divadla Drak a Open Air Programu. Nový název přehlídky vzejde z ankety, která se uskuteční v rámci festivalu.