Divadlo evropských regionů v Hradci Králové nabídne od 21. do 30. června přes dvě stovky představení, v nichž vystoupí divadelní soubory ze 14 zemí.

 

HLAVNÍ PROGRAM:

sobota 23. června

Šapitó B v parku – 10.00: Jonathan Swift: Gulliverovy cesty (Bábkové divadlo Na Rázcestí Banská Bystrica)

Divadlo Drak (venku) – 10.00 a 20.00: Lenka Machoninová - Alberto Foletti: Strach nemá krátké nohy (Cirkus Giroldon - Švýcarsko)

Divadlo Drak – 11.00: Filip Huml: O velikém draku (Divadlo Drak Hradec Králové)

Divadlo Drak (venku) – 15.00: Pavel Polák: O červenej čiapočke (Bratislavské bábkové divadlo)

Divadlo Drak – 17.00: Sue Townsendová: Tajný deník Adriana Molea (Divadlo Drak Hradec Králové)

hlavní scéna Klicp. div. 17.00 a 19.30: Chanoch Levin: Requiem (Cameri Theatre Tel Aviv – Izrael)

Šapitó A v parku – 21.00: David Farr: Brýle Eltona Johna (Divadlo Aréna Ostrava)

Divadlo Drak (venku) – 21.00: Kolektiv divadla: Dodrakubezfraku II. / Improvisation (Divadlo Drak Hradec Králové)

letní scéna - večerní koncert po skončení představení na hlavní scéně - Sestry Steinovy - osobité písničkářky zcela se vymykající žánrovému zařazení…

neděle 24. června

Divadlo Drak (venku) – 10.00 a 20.00: Lenka Machoninová - Alberto Foletti: Strach nemá krátké nohy (Cirkus Giroldon - Švýcarsko)

Divadlo Drak – 11.00: Kolektiv: Štěně nebo špenát? (Divadlo Drak Hradec Králové)

hlavní scéna KD – 12.00: Den Divadla na Vinohradech Martin McDonagh: Kráska z Leenane (Divadlo na Vinohradech – vyprodáno)

hlavní scéna – 19.00: Joe DiPetro: Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane (Divadlo na Vinohradech - vyprodáno)

Divadlo Drak (venku) – 15.00: Pavel Polák:O červenej čiapočke (Bratislavské bábkové divadlo)

Divadlo Drak – 17.00: Jan Kašpar – Georges Bizet – Jiří Vyšohlíd: Carmen 20:07 (Divadlo Drak Hradec Králové)

Šapitó A v parku – 17.30 a 21.00: Johan Nepomuk Nestroy: Lumpacivagabundus aneb Rozverný trojlístek (Divadlo Radost Brno)

Šapitó B v parku – 17.30 a 21.00: Alfred Jarry, Jiří Havelka a kolegium: Nadsamec Jarry (Studio Ypsilon Praha) s

céna V Podkroví – 19.00 Florian Zeller: Ten třetí – vyprodáno (Klicperovo divadlo Hradec Králové )

Divadlo Drak (venku) – 21.00: William Shakespeare: Cokoli chcete aneb Večer tříkrálový (Humlivadlo)

letní scéna - večerní koncert po skončení představení na hlavní scéně. Sylvie Krobová a Oto Sulovský - od poetického šansonu k syrovému rocku.

OPEN AIR PROGRAM:

Součástí festivalu je již poosmé takzvaný Open Air program. Ten zájemcům přinese možnost zhlédnout přes 130 představení asi stovky divadelních kusů nejrůznějších žánrů na několika místech v historickém centru Hradce Králové. Koná se pod heslem: „Ulice plné komediantů“ a vstup je zdarma!

sobota 23. června

Městská hudební síň – 14.00: Ztracená existence Praha - Alexandr Guha: Dentální rapsodie aneb Stomatologická revue

ulice – 14.00: Bílé divadlo Ostrava - Modrag Bulatovič: Červený kohout letí k nebi

letní scéna KD – 15. 30: Loutky bez hranic Praha - Ladislav Dvorský: Poklad baby Mračenice

Radnice – 16.00: Stopa, Podještědské gymniázium Liberec - Dokud máš nohy pod mým stolem

Kavčí plácek – 16.00: Koncert Smradlavý hračky, Pohádka Beat

Městská hudební síň – 17.00: Divadlo Esence Praha Carlo Gozzi: Zelenavý ptáček

Radnice – 17.30: Batóóóh Praha - Hoho příde přídééé a Školní výlet

stan Vosto5 – 19.00: Turnovské divadelní studio - Vlakem války (na motivy Neila Simona)

Městská hudební síň – 19.30: Divadlo poezie ZUŠ Liberec Vít Kremlička: Lodní deník

Radnice – 19.30: Zuzana Zemanová – hudební recitál

Vosto5 – 21.30: Standartní kabaret

Městská hudební síň – 22.15: Divadlo Esence Praha Carlo Gozzi: Královna jelenem

Radnice – 22. 15: Divadlo Apropó Praha - Erární kabaret I.

Šatlava – 22.15: Ořechovsko divadlo Voskovec a Werich: Nebe na zemi

neděle 24. června

ulice – 14.00: Bílé divadlo Ostrava - Červený kohout letí k nebi

Radnice – 15.30: Studio Pohádka Hradec Králové - Nepovedená strašidla

Městská hudební síň – 16.00: Divadlo V soukolí Olomouc - Synchronizující pohyb s tlukotem srdce

Šatlava – 17.00 Sdružení Serpens a Agentura dell´ arte Praha - O rackovi a kočce, která ho naučila létat

Radnice – 17.30: Vladimír Mikulka: Ošklivé písně Kavčí plácek – 18.00 koncert Jablečné pyré/Inside Out

Městská hudební síň (kaple) – 19.30: Hana Voříšková – Helena Vedralová: Kdes lásko, kdes byla

Radnice – 19.30: Jan Sklenář a Cecile Boiffin: Za maskou

Kavčí plácek – 21.00: Poco a poco animato Michal Kindernay a Lenka Dolanová: It´s Fun To Be Bohemian

Městská hudební síň – 21.30: Vladimír Župan – klavírní recitál Radnice – 22.15: Divadlo Apropó Praha Erární kabaret II.

Šatlava – 22.15: Bílé divadlo Ostrava - Klátilové 1982 – 2007

Malé náměstí – 22.15: Meruňková po prsa Hradec Králové - Something Completly Different

 

(změna programu vyhrazena)