Nejbližší festival začíná právě ve středu, na ty další si udělejte čas ve druhé polovině srpna.

Brutal Assault

Svátek všech metalistů, jaroměřský Brutal Assault, se koná ode dneška až do soboty. V pevnosti Josefov se během čtyř dnů vystřídá zhruba devadesát kapel, které představují to nejlepší z domácího, evropského i zámořského metalu a všech jeho variací.

Hvězdou devatenáctého ročníku Brutal Assault bude legendární americká formace Slayer, která se na festivalu objeví vůbec poprvé v historii. Kapela Slayer definuje od 80. let podobu extrémního metalu a společně s Metallicou, Megadeth a Anthrax tvoří populární trashovou čtyřku označovanou jako Big 4.

K dalším tahákům festivalu budou patřit také švédští Vikingové Amon Amarth, deathcorová modla Bring Me The Horizon nebo domácí Krabathor.

Trutnoff

Ve čtvrtek 14. srpna začíná čtyřdenní festival Trutnoff – právě tento název nese od letošního roku legendární Open Air Fest Trutnov, jehož historie je spojena se jménem Václava Havla a sahá ještě do dob totality. Stále na tradičním místě, v areálu Na Bojišti, se setkají české hudební legendy s řadou atraktivních hostů, jejich seznam se den ode dne rozrůstá.

K největším hvězdám programu patří Patti Smith, Elijah Wood, Ska-P, Plastic People of the Universe, Petr Spálený, David Koller, Polemic a Monkey Bussiness. K nejnovějším potvrzeným přírůstkům v nabídce se řadí novodobí hippies Crystal Fighters, dechovka Boban & Marko Markovič Orchestra a etno-elektronická N.O.H.A.

Hip Hop Kemp

Jeden z největších středoevropských hiphopových festivalů, královéhradecký Hip Hop Kemp, začíná 21. srpna na obrovské ploše Festivalparku a potrvá do 23. srpna.

Pořadatelé třináctého ročníku poutají především na Crazy Ceelo Green, Onyx, Rapsody & 9th Wonder, Samy Deluxe, Prago Union, Rasmentalism nebo Action Bronson.

Všechny tři srpnové festivaly ve východních Čechách nabízejí návštěvníkům téměř kompletní servis – tedy střechu nad hlavou, občerstvení, hygienické zázemí, řadu mimohudebních a sportovních aktivit a samozřejmě také vstupenky, jejichž počet se však každým dnem ztenčuje.

Výrava

Obohacením nabídky několikadenních velkých festivalů  je i program letního parketu ve Výravě. Zdejší zastřešený parket má před sebou ještě řadu velkých večerů a přichází také s jednou novinkou.

Nejbližší pátek na zdejším zastřešeném parketu vystoupí kapely Tublatanka a Turbo. O týden později, v pátek 15. srpna, bude pódium patřit poněkud tvrdší muzice, formacím Harlej a Komunál.

Koncert léta se uskuteční v pátek 29. srpna a nabídne vystoupení kapel Chinaski, Mandrage, Marka Ztraceného a nově oznámené kapely Walda Gang.