Dnes, tedy v pondělí 25. června, v šestnáct hodin začne na Pivovarském náměstí představení „Art of Living (Umění žít)" hradeckého divadelního souboru Slunovrat sdružujícího hendikepované děti. Společně s nimi vystoupí profesionální tanečník Štěpán Mach. Autoři na představení lákají slovy: „Děti jako obvykle nehrají – ony svůj taneční projev žijí,  Jsou samy sebou."

Čtyřicetiminutová exhibice tak slibuje nezapomenutelnou podívanou, která dokazuje, že při hraní divadla není překážkou ani hendikep.

Jen o třicet minut později startuje v Umstanu v Žižkových sadech pohádka „O ošklivém káčátku." Na svědomí ho mají herci Diwadíla – Studio DAMÚZA. Těšit se můžete na klasickou loutkovou pohádku plnou písniček a vtipu. Představení je vhodné pro malé i velké diváky.

Nebaví-li vás v divadle jen sedět, můžete vyrazit na představení „Ilias", které se bude hrát od  osmnácti hodin přímo v ulicích města. Scénu pro čtyři herce tvoří multifunkční dodávka. A o čem že se bude hrát? Jak už název napovídá, herci divadla KočéBR ztvární Homérovu Iliadu. Zapotřebí jim k tomu bude pouhých 50 minut, během kterých vás čeká celá řada zvratů. Sami herci slibují: „Možná přijdou i bohové…!"

Jste-li naopak příznivci klasičtějšího divadla,  zamiřte do divadla. V devatenáct hodin začíná v Komeniu „Oskar a růžová paní" v podání Martiny Eliášové a Jana Sklenáře, dvou herců  hradeckého Klicperova divadla. Za vstupné sto korun budete moci zhlédnout nezapomenutelný příběh malého chlapce, kterému zbývá posledních deset dnů života. Musí si tak ve zkratce prožít vše, co by jinak nestihl. Představení dokazuje, že od pláče k smíchu je mnohdy jen krátká cesta a někdy se mohou dokonce překrývat.

Zklamaní nebudou ani skalní fanoušci divadelní skupiny Vosto5, jelikož i ta letos opět zavítala do Hradce Králové. Dnes večer zahraje „Kupé v Hradci". Hodinové představení začíná v Openstanu v 21.30 hodin. Příběh této hry volně navazuje na legendárního  Košičan 3, kterého jste na Open Air festivalu mohli vidět v předešlých letech. Vstupné je jako již tradičně sto korun.

A pokud vám ani toto není dost, můžete ve třiadvacet hodin vyrazit opět do Openstanu, kde se rozběhne hudební produkce. Jako první vystoupí Eskamotër, vlastním jménem Slávek Hamaďák, který zahraje hned na několik hudebních nástrojů. O hodinu později na něj naváže Dj Looser. Ten se o zábavu bude starat až do ranních hodin.

Festival si pro vás připravil ještě mnohem více přestavení. Jejich kompletní přehled naleznete v oficiálním programu.   (koř)