9. ročník festivalu sborového zpěvu Moravskotřebovské arkády

Místo konání: Moravská Třebová - zámek
Datum konání: 23. - 24. květen
Popis akce: Jedná se o nekomerční a nesoutěžní přehlídkový festival určený pro dětské a mládežnické pěvecké sbory a pro sbory dospělých (smíšené, mužské, ženské). Jeho organizátorem je Základní umělecká škola Moravská Třebová ve spolupráci se Sdružením Fermáta. Letos se ho zúčastní dvacet pět sborů z celé republiky a dva sbory ze Slovenska.

Poličské rockoupání

Místo konání: areál Koupaliště Polička
Datum konání: 29.-31 květen
Popis akce: Tři hudební scény, velkoplošné produkce. Hudební skupiny Kryštof, BUTY a mnoho dalších. více informací na www.rockoupani.cz
Program akce: Najdete ZDE.

Park festival 2009

Místo konání: Jevíčko, pivovarský park
Datum konání: 5. června
Popis akce: Hudební složku festivalu obstará mladá boskovicko/jevíčská kapela Krematorium, která sází na osvědčené hardrockové hity ze 70.–90. let, které podává s velkým nasazením a profesionalitou. Na Krematorium naváže pražsko/brněnská kapela Nantokanaru, která se zúčastnila již nultého ročníku a setkala se s převelikým ohlasem. Jejich energický progresivní rock prostě musíte slyšet. Po Nantokanaru vystoupí jevíčská kapela Hluboké Bezvědomí – kapela nacházející se na pomezí punk rocku a alternativního rocku, která strhne nasazením a divokou show. Hudební vrchol večera obstará brněnská legenda Helmutova Stříkačka. A podle osvědčeného scénáře celý festival zakončíme hromadným tancem a skotačením za doprovodu brněnské kapely Holiday Band, která zahraje tu nejklasičtější rockovou klasiku.
Další informace najdete ZDE.

Festival Smetanova Litomyšl

Místo konání: Litomyšl
Datum konání: 12. června - 6. července 2009
Popis akce:Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Více informací najdete ZDE.
Program akce: http://festival.smetanovalitomysl.cz/smetanova-litomysl-2009-porady/

Vše o festivalech na Chrudimsku nalezne ZDE.
Informace o festivalech v Hradci Králové a okolí najdet ZDE.

Víte o jiném festivalu na Svitavsku? Máte fotografie z festivalů co se již konaly? Své příspěvky a náměty zasílejte na svitavsky@denik.cz