Milovníci hudby si mohou v nabídce filharmonie vybrat z několika druhů předplatného, například řada nazvaná Mezi proudy nabídne francouzské šansony v podání Radky Fišarové, vystoupení Mariana Vargy či Hradišťanu.

"Letošní novinkou je abonentní řada zaměřená na operu a balet, řada komorních večerů se skupinou Gentlemen Singers," řekla Jakubská. Kromě předplatného na abonentní řady nabízí filharmonie i takzvané kuponové předplatné na šest koncertů, kupony si mohou lidé vyměnit na libovolný koncert podle vlastního výběru z každé abonentní řady.

Filharmonie prodej předplatného zahájila na konci května a trval do konce června. Předprodej bude opět v provozu od 3. do 20. září. Filharmonie Hradec Králové také připravuje několik mimořádných koncertů, tradičně bude v prosinci uvedena Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby či silvestrovský koncert. Na květen je připraven koncert k 700. výročí Katedrály svatého Ducha v Hradci Králové.

Budova filharmonie na Eliščině nábřeží byla postavena v roce 1930, dříve sloužila jako kino. Hradecká radnice před několika lety investovala do oprav budovy přes 120 milionů korun, což zlepšilo akustiku a vylepšilo podmínky pro diváky i vystupující. Filharmonie Hradec Králové by se měla v příštím roce dočkat také nových varhan, které by měly být druhým největším nástrojem umístěným v koncertním sále v České republice.