Bestiář je příběhem mladé ženy Karolíny, jejíž život pronikavým způsobem změní vztah se záhadným a neuchopitelným mužem Alexem. Je to vztah plný nejistoty a podivínských nejasností, vztah, který vyčerpává. Karolína se rozhodne vymanit se ze své citové závislosti a naučit se na jiných mužích, jak přestat být submisivní… Chce být tím, kdo udává tempo, chce změnu rolí. Bude se chovat tak, aby měla věci pod kontrolou, bude nezávislá a víc brát než dávat!

Záhy se ale ukáže, že toto není cesta. Jediný způsob, jak být nezávislý, je být sám sebou a nemít potřebu to nikomu „natřít“! Kdo by si myslel, že Bestiář je o bestii, tak mu film ukáže, že to tak není.

Důležité muže ztvárnili Karel Roden, Marek Vašut, Tomáš Matonoha, Miroslav Etzler, Kryštof Hádek a Petr Vondráček. Režisérka, která je autorkou čtyř úspěšných celovečerních filmů, za něž obdržela mnoho mezinárodních ocenění, říká, že si vybrala herce, s nimiž si rozumí. „Ano, s Karlem Rodenem točím již čtvrtý film a během tohoto natáčení jsme si rozuměli ještě víc než jindy. Marek Vašut mi hrál již v mém absolventském filmu na FAMU jednu komediální postavu, kterou si sám vymyslel. Navázali jsme na naši někdejší spolupráci a krásně si to vychutnali. Mirek Etzler měl svůj filmový debut v mém filmu Čas sluhů, kde hrál partnera Chýlkové, kterou záhy opustil. Tomáš Matonoha hrál svoji první hlavní postavu v mém televizním příběhu Muž, kterého chtějí, kde naplno uplatnil svůj talent a kde se seznámil se svou nynější ženou Luckou Benešovou, takže jsem tak trochu jejich kmotra. S Kryštofem Hádkem a Danicou Jurčovou pracuji poprvé, ale musím potvrdit, že jsou oba ohromně talentovaní a pracovat s nimi byla velká radost,“ řekla Pavlásková.