Po promítání filmu se pokaždé uskuteční asi hodinová beseda s herci a jeho tvůrci. Lehce úsměvný příběh o soužití dvou generací se natáčel právě na Náchodsku.

Režisérem filmu je Vlado Štancel, producentem, autorem námětu a scénáře a realizátorem projektu je náchodský občan Tomáš Magnusek.

Film vypráví o staré křivdě - udání v roce 1949 - a posledním školním srazu gymnazistů po šedesáti letech. Bývalí spolužáci se scházejí tváří v tvář Milušce Bínové, kdysi nejoblíbenější spolužačce, která přijíždí po letech do rodného města, rozhodnutá zjistit, který z jejich spolužáků jí kdysi zničil život. Bínová se ovšem nevrací pouze po letech do rodného města a ke spolužákům, ale musí si také najít cestu ke své rodině a k vnukovi, který se pokouší sraz zorganizovat.

Přesto film není o pomstě, nýbrž o životě dnešních seniorů, o jejich vztazích s rodinou, se společností a vzájemných vztazích mezi generacemi.

Ve filmu hrají herecké legendy jako Libuše Švormová, Stanislav Zindulka, Květa Fialová, Lubomír Lipský, Josef Somr, Jan Skopeček, Lubomír Kostelka, Vladimír Brabec, Nina Divíšková, Kamila Moučková, Zita Kabátová či Antonie Hegerlíková.