Na 42. Mezinárodním festivalu populárně vědeckých a dokumentárních filmů Academia film Olomouc 2007 získal tento snímek Studentskou cenu za nejlepší český populárně vědecký dokumentární film. Po projekci se uskuteční beseda, které se zúčastní sídelní biskup královéhradecké diecéze Dominik Duka, provinciál České provincie Tovaryšstva Ježíšova František Hylmar a režisér Otakáro Maria Schmidt. Besedu bude moderovat herec Klicperova divadla František Staněk.

Polohraný film je věnován jezuitskému řádu a jeho poslání, apoštolátu, misiím a činnosti ve vědách, umění či v médiích. Noblesní komentář Marka Ebena doplnila mimo jiné i hudba jeho bratra Davida. Ve filmu je také použita hudba „oscarového“ Ennio Morriconeho. Důvodem pro jeho vznik se stalo patero výročí v jubilejním roce 2006. Film připomíná 450. výročí od smrti Ignáce z Loyoly, 500 let od narození Františka Xaverského a Petra Fabera.

A aby toho nebylo málo, česká jezuitská provincie navíc slavila 450. výročí příchodu prvních jezuitů do Prahy a 300 let od smrti Jiřího Josefa Camela, významného jezuitského misionáře a českého botanika, po kterém byla pojmenována rostlina (květ) kamélie. Povědomí o existenci a tváři jezuitského řádu je v České republice stále ještě určováno obrazem, který o svém nepříteli zprostředkovala komunistická propaganda. „Dokument dává nahlédnout do života a práce dnešních jezuitů a zavádí diváka do řádových domů v Čechách a na Moravě, ale i do jinak běžně nepřístupných míst v Římě a Vatikánu.

Obsahem dokumentu jsou pestré oblasti činnosti jezuitů jako dialog s kulturami, misie, vědecká práce, umění, duchovní cvičení a spiritualita, sociální práce a další,“ uvedl režisér s tím, že se nejedná o reportáž ve stylu „přišli jsme s kamerou navštívit…“. Nejde ani o primárně vzdělávací pořad, kde by bylo ukázáno co nejvíce vyčerpávajícím způsobem, jaké jsou podstata, historie, chování, práce a život v tomto řádu, přestože i tyto informace jsou ve filmu obsaženy.

„Chceme zapůsobit řemeslně perfektními a citlivě zpracovanými záběry. Česká televize by snad na podzim měla film s bonusy vydat na DVD,“ dodal Schmidt. Zájem o film je i v zahraničí. Snímek Nejsme andělé, jen děláme jejich práci je polohraný dokumentární film pro kina s DVD projekcí, který diváci České televize již zhlédli o Vánocích.