„V tomto krásném městě s úžasně zachovalými památkami a atmosférou jsem poprvé a řadím ho mezi top města této republiky. Komedii mám strašně rád a jako syn hereckých rodičů se bavím i u filmů, kde své rodiče vidím. Do dnes mě nesmírně baví Saxana, kde hrál táta,“ připomněl jednu z rolí Jana Krause jeho syn David.

Návštěvníky festivalu vítal vřelými slovy i moderátor Michal Jančařík. „Minulý rok jsme zde měli The Tap Tap, letos jsem na tom vozíku přijel já a jsem tu s vámi rád. Festival je mojí srdcovou záležitostí.“

Na zahájení chyběl patron festivalu Jan Hrušínský, který se pro nemoc omluvil a poslal srdečné vzkazy. „Přeji českým filmovým a televizním komediím, aby pro vás byly značkou kvality a zárukou dobré zábavy. Bylo by skvělé, kdyby náš festival mohl být v tomto směru příkladem.“

První film Špunti na vodě mohli diváci shlédnout v Kině 70 v 17 hodin a v tuto dobu diváci uvidí každý den první a následně ve 20 hodin druhý soutěžní film.

Hosty přivítal ředitel festivalu Zdeněk Krákora, který prozradil, že Cenu za nezapomenutelné role v českých filmových a televizních komediích letos obdrží Jiřina Bohdalová. Filmový maratón čeká sedmičlennou odbornou porotu. „Jsem nadšený, že jsem se stal členem poroty a měl jsem tak jedinečnou příležitost shlédnout tolik snímků, ke kterým bych se za jiných okolností sotva dostal a mohu jen doporučit divákům se slovy, že je na co se těšit,“ komentuje nový člen poroty Daniel Barták.