Kromě souborů z Čech a Slovenska se diváci mohou až do neděle 26. srpna těšit na vystoupení tanečníků například z Kanady, Mongolska či Ekvádoru, řekl ředitel červenokosteleckého městského kulturního střediska Josef Vlček.

"Součástí festivalu bude také fotosoutěž pro diváky, kteří mohou až do soboty odevzdat své snímky zachycující festivalové dění. Fotografie budou během festivalu vystaveny a nejlepší oceníme. Na víkend je také připravená divácká soutěž o nejoblíbenější soubor, návštěvníci festivalových akcí budou mít možnost hlasovat pomocí žetonů, které dostanou ke vstupence," řekl Vlček.

Ve čtvrtek festivalové dění nabídne večerní představení zahraničních souborů, v pátek odpoledne se soubory například představí přímo v ulicích Červeného Kostelce, na sobotu a neděli jsou v přírodním areálu připravena opět vystoupení všech souborů.

Více informací o programu festivalu je možné najít na www.folklorck.cz.

Tradice folklorního festivalu na Náchodsku sahá do roku 1952, kdy se uskutečnily folklorní slavnosti u zříceniny Rýznburku nad Babiččiným údolím, od roku 1993 se festival koná v Červeném Kostelci v přírodním areálu u divadla J. K. Tyla. Program festivalu každý rok přiláká tisíce návštěvníků.