Přehlídka začíná 31. října v chrudimském divadle Karla Pippicha a do 2. listopadu, kdy končí, procestuje osm měst v Pardubickém kraji. Po ukončení festivalu čeká všechny účastníky ještě taneční dílna, uvedla Radka Ehrenbergerová z pořádajícího Folklorního sdružení České republiky.

Mezi vystupujícími budou regionální dětské folklorní soubory Jitřenka z Dolní Čermné, Kuřátka a Zrníčka z Chrudimi, Jaro z Ústí nad Orlicí a Radost, Holoubek, Perníček a Marcipánek Pardubice. "Hosté přijedou ze sedmi evropských zemí," uvedla Ehrenbergerová. Diváci se mohou těšit na slovenské soubory Letnička, Zemplínik a Madovec, francouzské Les Petiots, belgické Les Spitants, polské Sandeczoki a Kuznia a běloruský Čabarok.

Před slavnostním galakoncertem v divadle Karla Pippicha první den festivalu je naplánován na chrudimské náměstí staročeský jarmark. V sobotu 3. listopadu Pardubice po ukončení všech vystoupení se mohou všichni účastníci v Pardubicích zúčastnit taneční dílny.

Festival Tradice vznikl v roce 1999 s cílem podporovat uchování tradičních evropských kulturních hodnot a prezentovat je zejména dětem a mládeži. Od počátku je koncipován jako akce konající se především formou školních koncertů v okresních městech kraje. V loňském roce navštívilo přehlídku kolem 2000 diváků.