Návštěvníci Filharmonie Hradec Králové budou mít od úterý 20. dubna příležitost prohlédnout si desítky fotografií, které zachycují půvab i každodennost této ostrovní země.

Expozici nazvanou Taiwan Sublime tvoří čtyři série fotografií, jejichž autory jsou čtyři nejlepší tchajwanští fotografové. Snímky vznikaly postupně během několika let, během nichž umělci procestovali Tchaj-wan a jeho přilehlé ostrovy doslova křížem krážem. Výstava je pozoruhodným záznamem o přírodních a kulturních krásách Tchaj-wanu.

Série

První z fotografických cyklů má název Vznášení aneb Pohled na Tchaj-wan z výšky a jeho autorem je Chi Po-lin. Ve svých fotografiích vypráví nejenom o majestátnosti hor, řek a mořského pobřeží, ale i o radosti zažívané při pohledu na ostrov z ptačí perspektivy.
Autorem druhé série fotografií je Liu Chen-hsiang, který mu dal také jméno: Vášeň aneb Božské oslavy umění. Autor nás nechá spatřit různorodost a vitalitu tchajwanského moderního tanečního umění a tradičního dramatu.

Třetí část expozice dostala název Lidové zvyky aneb Spojení božského a pozemského. Nafotil ji Huang Ting-sheng, který se zaměřil na scény z každodenního života, v nichž je přímo či nepřímo obsaženo duchovní bohatství této země.

Závěrečný cyklus Spojení aneb Rytmy přírody a člověka je dílem Chen Chih-hsiunga a dále rozvíjí téma přírodních scén, na jejichž pozadí se odehrávají příběhy lidských životů.

Výstava, kterou pořádá město Hradec Králové společně s tchajwanskou ambasádou v České republice, potrvá do 19. května. (os)

PODROBNOSTI k programu najdete zde (formát PDF).