Studenti a pedagogové z Prvního soukromého jazykového gymnázia si připravili francouzskou poezii v originále i v českém překladu a také francouzské písně. Místem konání je Víceúčelový sál Centra celoživotního vzdělávání.

Žena Vlčí mák

Herecký koncert Hany Maciuchové – Žena Vlčí mák. Hra je monologem starší dámy, která prožívá ve věku, kdy se většina jejích vrstevnic už dávno smířila s šedí, jednotvárností a osamělostí zbytku života, nečekané citové vzplanutí, neuvěřitelnou, ostýchavou, dychtivou a stejně intenzivně opětovanou lásku k muži ještě o deset let staršímu, než je ona sama. I „starý“ člověk ještě žije a možná vás překvapí jak! Každému, kdo má rád Hanu Maciuchovou. Představení se koná dnes (30. 1.) od 19 hodin v hradeckém Adalbertinu.

Koncert

Siempre Nuevo interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce – vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívá historických nástrojů, čímž dodává skladbám z oblasti staré, hlavně však romantické hudby nečekaně autentický a zajímavý zvuk. Koncert se koná dnes (30. 1.) od 18 hodin v hradeckém divadle Jesličky.

Panenka pro UNICEF

Středisko husitské diakonie Ambra vás zve na dobročinnou dílnu Panenka pro UNICEF, která se koná v úterý od 15 do 17.30 hodin na adrese Ambrožova 728, Hradec Králové. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci
očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Materiál bude zajištěn.