Slavnostní vernisáží ve středu 22. června v podvečer začal Východočeský výtvarný salon, který pravidelně pořádá oblastní sdružení Unie výtvarných umělců Hradec Králové.

Velký zájem o tuto akci potvrzuje počet návštěvníků vernisáže, který byl za celou historii výtvarného salonu největší. Po mnohaletých hostováních v Litomyšli se tato reprezentativní expozice přestěhovala do atraktivních interiérů Galerie Na hradě v Hradci Králové, někdejšího sloupového sálu Lékařské knihovny.

Východočeský výtvarný salon se koná vždy dvakrát ročně – podruhé vždy v Muzeu a galerii Jaroměř.

Lidé mnoha talentů

Východočeská Unie výtvarných umělců v současné době sdružuje osmdesát členů z oboru malířství, grafika, keramika, fotografie, sochařství, textilní tvorba, loutkářství, grafického designu, průmyslového designu, karikatury, kovového šperku, medailérství, restaurátorství a sklářství. Členy Unie výtvarných umělců jsou výtvarníci nejen z východočeského regionu, ale i vzdálenějších míst, kteří ovšem mají k našemu regionu blízký vztah.

Jubilejní ročník

Letošní Východočeský výtvarný salon je již 20. ročníkem a celkově sedmadvacátou společnou výstavou členů Unie výtvarných umělců, když první se konala v roce 1993 v Hořicích.

V posledních letech se hradecké salony staly součástí doprovodného programu mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.
Kdy a za kolik

Expozici Východočeského výtvarného salonu si můžete prohlédnout až do 5. září, s prázninovou přestávkou od 2. do 14. srpna. Otevřeno bude od pondělka do pátku od osmi do osmnácti hodin a v sobotu od osmi do dvanácti hodin. Vstupné je zdarma. (vo)