„Již delší dobu spolupracuji s královéhradeckým Spolkem sběratelů a přátel exlibris, který má ve vašem městě letitou tradici, a s hradeckou Unií výtvarných umělců. Se členy obou uskupení mě seznámili moji přátelé, kteří na tomto výtvarném poli působí řadu let. Za všechny mohu jmenovat známou hradeckou osobnost Jiřího Soukupa. Výstava, kterou tady nyní pořádáme, mi přijde po umělecké stránce velmi zdařilá," svěřil se autor Oldřich Páleníček, který žije a tvoří nedaleko Uherského Brodu poblíž slovenských hranic.

V galerii Na Mostě vystavuje do konce letošního září čtyřiaosmdesát svých prací, z nichž šestnáct tvoří novoročenky a zbylou část exlibris.

„V Hradci Králové jsem vystavoval naposledy před pěti lety. Letošní letní prázdniny jsem strávil přípravou matric na velký cyklus s názvem Vysokomýtsko. Příští rok na podzim bych chtěl uspořádat výstavu ve Vysokém Mýtě, kde jsem strávil patnáct let svého mládí," dodal Oldřich Páleníček.

Pokud byste chtěli zavítat mezi členy královéhradecké Unie výtvarných umělců, vězte, že se v neděli 6. září uskuteční v galerii Na Hradě na Velkém náměstí od 17 hodin dernisáž Výtvarného salonu, který tu byl k vidění od konce letošního června coby součást mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů.

V rámci konání programu vystoupí osobitá písničkářka Marta Töpferová, dcera herce Tomáše Töpfera. Ve středu 9. září se pak na témže místě uskuteční vernisáž výstavy k osmdesátým narozeninám výtvarníka Oldřicha Tlustoše.

Výstava moravského výtvarníka Oldřicha Páleníčka v Galerii Na Mostě v prostorách královéhradecké Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy.

Eva Ženíšková