Největší galerie ve městě zvou prázdninové turisty i místní, kterým léto nadělilo víc volného času, na pozoruhodné výstavy, které stojí za to vidět.
Galerie Na Hradě v Tomkově ulici patří už od konce června tradičnímu Východočeskému výtvarnému salonu, který je společnou výstavou zdejších malířů, sochařů, fotografů, šperkařů, restaurátorů a designérů. Možnost prohlédnout si aktuální tvorbu téměř devadesáti autorů máte do konce srpna.

Výjimečný zážitek nabízí Galerie Koruna. Do 1. srpna tady vystavuje vynikající grafik a ilustrátor Oldřich Kulhánek, jehož nezaměnitelný rukopis a styl nesou i české bankovky. Oldřich Kulhánek patří k nemnoha českým výtvarným umělcům, jejichž sláva sahá daleko za hranice. Kulhánkova díla vlastní prestižní galerie v Evropě, Spojených státech a Japonsku.

Muž mnoha talentů a tvář i duše pražského Divadla Semafor Jiří Suchý je autorem kreseb a litografií, které můžete vidět v Galerii Celebris ve Škroupově ulici. Známý herec, režisér, textař, zpěvák a dramatik vystavuje své divadlem inspirované obrázky pouze výjimečně. V Galerii Celebris je můžete vidět do konce července.

Už jen vzpomínkou je výstava obrázků výtvarníka (a našeho někdejšího redakčního kolegy) Vladimíra Gottvalda v Muzeu východních Čech. Jeho grafiky a ilustrace budou zdobit interiér muzea do konce prázdnin.

S koncem letních prázdnin skončí také nádherná výstava krajinomaleb Jana Zrzavého, která patří k nejnavštěvovanějším expozicím v Galerii moderního umění. Jana Zrzavého, který proslul především jako šokující figurální malíř, představuje v úplně jiné rovině: jako autora zasněných a harmonických krajin na pomezí snu a reality.