V hlavních rolích se představí sólisté Nikola Márová a Michal Štípa, který v roce 2005 právě za roli prince Alberta v baletu Giselle dostal Cenu Thálie.

Láska i smutek

„Roli Alberta v Giselle mám moc rád, stejně jako všechny role v romantických a pohádkových baletech, v nichž je spousta emocí: láska, smutek i nenávist, žal,“ říká Michal Štípa o své roli v baletu Giselle. „A v Hradci budu mít nesmírné štěstí i na partnerku, skvělou tanečnici Nikolu Márovou. Partnerka na jevišti je strašně důležitá: musí to jiskřit, aby divák cítil tu lásku, smutek i nenávist. A v tomto případě to funguje náramně.“

Michal Štípa nemá strach tančit v představení, nastudovaném pro velkolepé jeviště Národního divadla, na poněkud menší scéně v sále hradecké Filharmonie.

„Na menších pódiích se musí například některé kroky upravit, a v některých sborových tancích dokonce ubrat několik tanečnic. Pokud jde ovšem o hereckou stránku role a prožitek, tak je to stejné jak na velkých, tak na menších pódiích,“ říká první sólista baletu Národního divadla Michal Štípa před hradeckým představením.

Lístky v předprodeji

Vstupenky na sobotní večer můžete zakoupit už teď na www.hkpoint.cz, v Informačním centru Hradec Králové nebo v Galerii Barbara ve Střelecké ulici.