Blázni? Ano, ale krásní. Řeč je o Mirku Tupcovi a dalších recesistech, kteří připravili sobotní otevření pláže v Mlékosrbech u Chlumce nad Cidlinou.

Chystání programu, různých propriet a zejména přednáška o životě a díle fiktivního velikána Járy Cimrmana určitě zabraly spoustu času při přípravách, ale myslím, že to stálo za to.

Kdo přijel v sobotu do Mlékosrb, může potvrdit, že tolik legrace dlouho nezažil. Přestože bylo pošmourno a občas sprchlo, celý den byl díky lidem, kteří pro ostatní vymýšlejí skvělou zábavu, mnohem hezčí. Prozářený lidskou sounáležitostí.

Pořadatelé z podobné akce přitom určitě neměli finanční profit, spíš naopak. Jen houšť a větší kapky, vždyť podobných počinů je v dnešní době, kdy se spousta lidí dívá na svět přes černé brýle, potřeba jako soli ve známé pohádce. Vždyť záleží jen na nás, jaké dny prožijeme.

Šklarohlídi by měli na akce tohoto typu, kterých se na Hradecku v průběhu roku koná hned několik, jezdit na lékařský předpis. Lepší medicínu na smutnou duši těžko někde seženou.