V CineStaru jsou noční projekce hollywoodských trháků celkem běžnou záležitostí, podle generálního manažera CineStaru Petra Provazníka je však o Harryho Pottera obzvlášť velký zájem.

Hradecký CineStar na půlnoc připravil promítání ve dvou sálech, z toho jedno ve 3D. Celková kapacita obou sálů je přibližně 700 míst a den před premiérou byly všechny lístky na půlnoc beznadějně vyprodané. Na následující promítací týden zatím v CineStaru na posledního Pottera zaznamenali kolem 4,5 tisíce rezervací.

Zajímavý program ve středu nabídlo kino Centrál. Od 18 hodin zde probíhalo „Bradavické odpoledne“, které spolupořádala Knihovna města Hradce Králové. Prostor kina na chvíli připomínal areál bradavického hradu, děti na několika stanovištích plnily zábavné úkoly a hrály hry s potterovskou tematikou. V kině se pohybovali pořadatelé v kouzelnických kostýmech, na toaletách se návštěvníci mohli setkat s Ufňukanou Uršulou, jednou z postav čarodějnické série.

Jak Centrál, tak CineStar připravily pro největší nadšence před půlnoční premiérou ještě promítání první části závěrečného dílu série.

(drš)