V okolí poutního místa bude přichystán den pro děti, jehož patronkou se stala pohádkářka, malířka a spisovatelka Vítězslava Klimtová, známá především několika díly knihy „Lexikon ohrožených druhů strašidel.“ Díky Vítězslavě Klimtové uvidí děti vůbec poprvé strážce homolských schodů – strašidlo vyžlouna Homolku.

Dále je na programu paintball a soutěže, například o nejlepší masku anděla. Kromě dětského dne se koná tradiční jarmark s takovými dobrotami, jako jsou chlenské uzeniny, přestavlcké koláčky nebo rychnovské pivo. Účastníci si budou moci zakoupit tradiční suvenýry a absolvovat speciální prohlídku poutního místa. Na hlavním pódiu je připraven celodenní program zakončený koncertem Věry Martinové.

Akce má mnoho partnerů. Například Rychnov nad Kněžnou pořádá prohlídku města „Putování se Zilvarem“, zakončenou v Hotelu Havel ochutnávkou piva. V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí se uskuteční vernisáž výstavy „Slavné vily Královéhradeckého kraje“.

V Potštejně bude možné navštívit hrad a zámek. V Chocni půjde zavítat na VIII. pivní slavnosti v Pelinách za zvýhodněné vstupné. Pro ty, kteří se rádi dívají na svět z výšky, pořádá program plný soutěží rozhledna Vrbice.

Záchytná parkoviště budou v Přestavlkách a Lhotách u Potštejna. Ke kostelu Panny Marie Sedmibolestné na Homoli vede pozdně barokní schodiště. To je dnes hlavním skvostem, neboť v celé Evropě existují jenom dvoje schody takového významu.

Více informací: www.homolskeschody.cz (zr)