„Všechna červnová představení Draku jsou volně v prodeji a vstupenky si mohou zájemci zakoupit již nyní v předprodeji on-line na portálu hkpoint.cz. Část vstupenek jsme také nabídli jako poděkování složkám IZS,“ uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

V červnu si v Draku přijdou na své jak malí návštěvníci, tak i jejich starší sourozenci a rodiče.

„Jako první uvedeme v úterý 2. června od 17 hodin výtvarně poetickou pohádku pro děti od tří let O zlaté rybce. Pro stejnou věkovou skupinu je určená i hudebně pohybová inscenace A na noze pevnina, která je na programu 11. června v 10 hodin. Diváci nepřijdou v sobotu 13. června od 18 hodin ani o podvečerní reprízu oblíbeného Posledního triku Georgese Mélièse, cenami ověnčeného Bílého tesáka, naplánovaného na pátek 18. června od 19 hodin, nebo inscenaci Jak si hrají tatínkové v režii Josefa Krofty v sobotu 20. června od 18 hodin, která je v současnosti nejstarším titulem na repertoáru Divadla Drak. Jako poslední se na červnovém programu objeví 23. června od 17 hodin jedna z novinek sezóny, autorské představení Zeď aneb jak jsem vyrůstal za železnou oponou, inspirovaná stejnojmennou knihou světově ceněného ilustrátora a autora dětských knih Petra Síse,“ informovalo o akcích divadlo.

„Je skvělé, že můžeme v Draku po tak dlouhé odmlce znovu přivítat diváky. V současné situaci jsme ale nuceni z hygienických důvodů omezit kapacitu jednotlivých představení zhruba na třetinu, a proto jsme připraveni v případě většího diváckého zájmu aktuálně přidat do programu i další jejich reprízy. Doporučujeme tedy všem případným zájemcům sledovat jak náš web, tak sociální sítě divadla,“ doplnil k současnému programu Tomáš Jarkovský.

Ještě před samotným otevřením divadla připravuje lektorské oddělení divadla na 1. června od 16 hodin speciální program ke Dni dětí, který se bude konat v Labyrintu Divadla Drak i v okolí divadla.