„Od svého uzavření jsme realizovali řadu on-line aktivit, které pravidelně zveřejňujeme pod hlavičkou „Drak na doma“ na svém youtube kanálu, sociálních sítích i webových stránkách www.draktheatre.cz, abychom tak zpříjemnili rodinám s dětmi volný čas a zároveň nabídli alternativní program školkám a školám či dětským domovům,“ uvedla vedoucí marketingu a produkce Barbora Kalinová.

Od 6. května 2020 se divadlo také rozhodlo zapojit do projektu Mall.tv #kulturažije PRO DĚTI, který je spojen zároveň s finanční sbírkou Donio.cz.

„Divadlo Drak i galerie Labyrint jsou primárně určeny dětem a mládeži a většina našich odehraných představení i lektorských programů je určena školám. S ohledem na současnou situaci pro nás bohužel ani znovuotevření divadla není zárukou návratu diváků, protože školy v běžném režimu fungovat nebudou a ty, co ano, pravděpodobně nebudou opouštět své prostory. Budeme se tak muset i nadále vyrovnávat s finančními ztrátami a je velmi těžké odhadnout, jak dlouho bude situace trvat, a proto jsme se nakonec rozhodli do sbírky Donio.cz vedle řady dalších kulturních subjektů napříč republikou zapojit i my,“ vysvětlil ředitel divadla Tomáš Jarkovský.

Přes kanál Mall.tv tak Drak zveřejní záznam své v současné době nejúspěšnější a nejoceňovanější inscenace Bílý tesák. Inscenace na motivy slavného románu Jacka Londona pracuje s principy tzv. live cinema, tedy snímání dění na jevišti kamerou, které je živě přenášeno na plátno. V roce 2018 obdržela Cenu Erik pro nejinspirativnější loutkářskou inscenaci sezony. Představiteli Bílého tesáka, Milanu Hajnovi, byla v říjnu 2019 za jeho herecký výkon udělena Cena Thálie.

Otevření veřejnosti Divadlo Drak plánuje 12. května.

„Nejprve bude za speciálních hygienických podmínek otevřena galerie Labyrint - stálá expozice Příběh Draku, krátkodobá výstava A neříkej to ve škole a interaktivní laboratoř. Pro návštěvníky, kteří zatím nebudou chtít trávit čas v uzavřených prostorách také divadlo připravuje speciální divadelní „výpravu“, která bude probíhat z větší části venku. Divadelní provoz bychom chtěli zahájit v červnu,“ upřesnil Tomáš Jarkovský.