Na webu Hradeckého deníku v rubrice Tipy deníku proto i v těchto dnech naleznete pozvánky na kulturní akce ve vašem okolí, které jsou dočasně pouze online.

Bio Central

Hradecké artové kino nabízí ve spolupráci s distribuční společností Aerofilms v rámci speciálního projektu Moje kino LIVE příležitost zažít atmosféru kina v pohodlí domova. Každý večer nabízí Součástí všech projekcí je úvodní přivítání diváků, během filmu je pak možno diskutovat s ostatními diváky pomocí chatu. Předprodej vstupenek probíhá přes webové stránky kina, přenos začíná každý den ve 20.30 hodin. Po zakoupení obdrží divák e-mail s odkazem na přenos. Základní cena lístku je 100 korun, zájemci však mohou na podporu kina přispět i vyšší částkou. V tomto týdnu je na programu například oscarový Parazit, dokument o Diego Maradonovi, či francouzská komedie Dokud nás svatba nerozdělí.

Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo vysílá pravidelný večerní pořad Podkroví Live - krátká dvacetiminutová videa z prostředí divadla. Každý díl je jiný, je připraveno povídání, vyprávění, čtení, anekdoty nebo i písničky. Přenos je dostupný na facebookové stránce divadla, začíná obvykle ve 20.30 hodin. Ačkoliv není zpoplatněn, je možnost zakoupit virtuální vstupenku a tím divadlo finančně podpořit. Vstupenky jsou k dispozici ve třech cenových hladinách. V úterý se na diváky bude těšit herec Vojtěch Říha se speciálním hostem, kapitánem hokejového Mountfieldu Radkem Smoleňákem. Na středu 8. dubna si pak tvůrci připravili putování divadelními katakombami.

Divadlo Drak

Divadlo Drak se rozhodlo zveřejnit záznamy některých svých představení. Video konkrétního představení je k dispozici na Youtube vždy po celý den, lze se k němu dostat přes webové stránky divadla. Zároveň s přenosem představení je každý den na webu dostupný jeden díl předčítání z knížky Petry Soukupové s názvem „Kdo zabil Snížka?“. Úryvek z knihy čtou postupně herci a další zaměstnanci Divadla Drak.

Jan Novotný