Zřejmě největším lákadlem mezi aktuálními expozicemi Muzea východních Čech je velkolepá výstava Uprostřed Koruny české - gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 - 1550. Cenné a málokdy přístupné exponáty východočeské gotiky a renesance návštěvníci najdou ve čtyřech muzejních sálech. Až do 31. května v Muzeu východních Čech čeká na návštěvníky také výstava Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole. Řada exponátů pochází ze soukromých sbírek a archivů a ve svém celku dokládají, že Hradec Králové byl “cyklistickou velmocí” nejen v posledních letech, ale i v minulém století.

Zbrusu novou výstavu nazvanou Není obraz jako obraz - vybraní nakladatelé školních obrazů 19. a 20. století, zahajuje Muzeum východních Čech právě dnes. “Plánovali jsme otevřít expozici vernisáží, ale kvůli stále platným omezením a hygienickým pravidlům jsme od ní upustili,” říká mluvčí muzea Lucie Peterková. Výstavu školních obrazů dvou století si lidé budou moci prohlédnout od 15. května až do 16. srpna v ochozu muzea.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové je návštěvníkům opět otevřeno každý den s výjimkou pondělí od 10 do 18 hodin, v pátek až do 20 hodin. Znovu je v provozu také muzejní badatelna a společenskovědní a přírodovědecká knihovna.